Передвиборча программа партії «ВОЛЯ»

Наші першочергові
завдання у парламенті

Крок 1: Провести люстрацію

Ми забезпечимо системну переатестацію державного апарату, суддів та правоохоронних органів — і нарешті очистимо владу від корупціонерів, людей Януковича, колишніх співробітників КДБ та комсомольских і компартійних босів. На державній службі залишаться лише компетентні професіонали, які не плутають владу з бізнесом. Усі нові претенденти на посади в органах державної влади також перевірятимуться на відповідність люстраційним критеріям.

Люстраційну перевірку проведе Міністерство Юстиції, яке пройде її першим. Потім перевірку послідовно пройдуть усі чиновники — від міністрів до звичайних посадовців. Ми забезпечимо належний депутатський контроль над процедурою люстрації.

Представники центральної влади та члени їхніх сімей більше не матимуть права займатися бізнес-діяльністю або бути власниками бізнесу, володіння яким створює конфлікт інтересів з діяльністю чиновника.

Крок 2: Ліквідувати корупційні схеми

Ми покладемо край втручанню державних органів у господарську діяльність, щоби гарантувати право приватної власності та забезпечити безперешкодне ведення малого та середнього бізнесу. Олігархічні монополії, які стоять на шляху розитку економіки, мають бути знищені.

Це буде зроблено через повноцінну роботу Антимонопольного комітету та державний контроль за формуванням собівартості товарів, робіт і послуг всіх природних монополій. Інформація щодо фактичних витрат, зарплатні менеджерів та укладених контрактів буде доступною публічно в онлайн режимі.

Крок 3: Створити потужну систему оборони

Ми реформуємо доктрину національної безпеки України, щоби відновити повний суверенітет держави на всій її території та забезпечити високу обороноздатність від зовнішнього агресора. Cфера оборони має стати потужним імпульсом і для розвитку науки, і для інновацій.

Під проводом Національної Гвардії має бути створений вишкіл для створення потужного військового резерву, здатного швидко мобілізуватись у партизанські загони територіальної оборони. Кожен здоровий чоловік, що не був притягнутий до кримінальної відповідальності, повинен не рідше, ніж раз на два роки пройти військові збори та мати право на володіння вогнепальною зброєю.

Оновлені Збройні сили України складатимуться із гідно озброєних сил спеціальних операцій, куди на контрактній основі набиратимуть виключно добровольців із бойовим досвідом.

Крок 4: Створити незалежні від олігархів медіа

Ми сприятимемо розвитку незалежних мас-медіа та створимо потужний громадський мовник на базі державних та комунальних ЗМІ. Разом вони стануть нашою зброєю в інформаційній війні і гарантією прав і свобод громадян.

Держава гарантуватиме право на вільний доступ до мережі Інтернет, але матиме мінімально необхідний вплив на його регулювання.

Крок 5: Децентралізувати владу

Територіальні громади мають самі розпоряджатися місцевими бюджетами — гроші повинні залишатися на місцях. Час запустити механізми місцевої демократії: референдуми, громадські слухання та ініціативи. Для цього законодавство України треба привести у відповідність до Конституції та Хартії про місцеве самоврядування.

Ми створимо Державні реєстри майна територіальної громади та забезпечимо відкритий доступ до них.

Ми передамо мешканцям кожного багатоквартирного будинку в управління своє майно та прибудинкову територію після співфінансування капітального ремонту будинку.

Поділитися