17 лютого, 10:49

Під патронатом «ВОЛІ» стартував арт-проект «Майбутнє Майдану»

Проект присвячено пам’яті Небесної сотні та трагічним подіям на вулиці Інститутській (м. Київ) 18-20 лютого 2014 року. Організатори виставки за допомогою  творів мистецтва: фотографій, колажів, відео-арту, поезії, інсталяції, створених учасниками Євромайдану та українськими митцями, намагаються зазирнути в майбутнє України, яку пробудила до переосмислення себе Революція гідності.

«Суть виставки полягає в тому, що за допомогою нагадування подій річної давнини ми намагаємося вийти на діалог з суспільством, для того щоби зосередити свою увагу на тому, що зараз відбувається в країні і що відбуватиметься в майбутньому. Наша задача будувати світ тут, у тилу, аби пацани, що захищають Україну мали куди повернутися. Ми повинні рухатися далі. Для цього потрібна ця виставка, аби використовувати такий механізм як Євромайдан для розвитку», - розповів куратор проекту Максим Демський.

На відкритті заходу взяли слово люди ВОЛІ, що безпосередньо долучилися до роботи над проектом, аби він відбувся і був доступний широкому загалу відвідувачів:

Народний депутат, член Ради партіїї «ВОЛЯ» Юрій Дерев'янко:

«На днях виповнюється рік з часу трагічних подій на Майдані, і рік з тих пір, коли Революція Гідності перемогла режим Януковича. Для нас дуже важливо не тільки згадати, не тільки віддати шану нашим героям, але й усвідомити, які зміни відбулися в країні, заради ми йшли на Грушевського. Поки що нам не вдалося досягти остаточної мети. І це не тільки нагадування, а й формування собі завдань і цілей, як людей, що беруть на себе відповідальність за країну в ці жорсткі часи. Необхідно, аби кожний у країні збагнув: ми вступили у зовсім інший час. Час нових вимог і перед самими собою і перед людьми, особливо це стосується представників влади. Нам важливо, щоб всі жертви і всі наші сподівання не були марними. Головне - не зневіритися у перемозі. В нас все вийде! Кожен загиблий з Небесної Сотні є нашою рушійною силою. Ми -сильний народ , ми подолали режим, ми маємо об’єднатися та подолати ворога. Нам вдалося на Майдані, вдасться і зараз. Сила в єдності!»

Член Ради партії «ВОЛЯ», Сергій Таран:

«Мистецтво починається там, де ламаються стереотипи. Ми за рік зламали багато стереотипів про самих себе. Український народ став творцем власної долі. Нам казали, що ми завжди під кимось , що держава і свобода для нас неважливі. Але, з’ясувалося, що свобода - те слово, за яке ми готові вмирати, йти з дерев’яними щитами проти снайперських куль. Про нас казали, що ми байдужі –– ми зламали цей стереотип. Ми гостро зрозуміли, що ми не периферія.  Україна наразі перебуває в епіцентрі світових процесів. Нам казали що ми слабкі - українці за кілька місяців створили армію , яка здатна протистояти одній із найпотужніших армій у світі.  І це зробили громадяни, а не держава. Ми зрозуміли, що ми єдині. Ми багато втратили, але ми набули себе. Наступне завдання – побудувати таку державу з такою владою, яка б чітко відстоювала  інтереси єдиної і неподільної України».

Народний депутат, член Ради партії «ВОЛЯ» Ірина Суслова:

«Такі мистецькі проекти треба робити доступними для широкого кола людей. Ми маємо зберегти ті відчуття, що живуть  в нас від 18 лютого минулого року, коли мирна хода захлинулася кров'ю наших товаришів. Пам’ятаймо ті події, аби не робити тих самих помилок».

Член Ради партії «ВОЛЯ» Ольга Галабала:

«Час відліку – 20 лютого. Це і час перемоги і час найбільшої жертви Майдану. Всі, хто переживав Майдан,як свою особисту трагедію, свою особисту драму, свою особисту історію, зараз ставить ключове питання – а що далі? В нас виникла ідея зробити виставку робіт  під іншим кутом, без трагізму тих днів. Вона примушує замислитися, куди ми йдемо, в чому наше майбутнє, який ступінь відповідальності у кожного з нас?   Адже і сьогодні багатьом з нас складно відповісти на запитання - в якій країні ми хочемо жити? Ми відповідальні не тільки за те, що відбувається на Сході, а й за цілу країну, в яку повернуться з війни її захисники».

Свої твори представили: Роман Мінін, Вікторія та Володимир Підуст, Оксана Чепелик, Ігор Манко, Микита Завілінський, Максим Дондюк, Лана Янковська, Андрій Сидоренко, Юлія Полуніна-Бут, Дарія Кальцова та інші. Спеціальні гості відкриття виставки: Павло Коробчук, поет, журналіст, учасник Майдану; Любов Якимчук, поетеса з Первомайська (Луганська область), автор відомої поеми «Абрикоси Донбасу», поет Роман Романюк.

У кінозалі «ВОЛЯ» гості ознайомилися із спеціальною програмою СУК (Сучасне українське кіно), до якої увійшли ігрові та документальні короткометражки про революцію («Обличчя», Нікон Романченко; «Професія Громадянин», Наталка Гордій; «День жалоби», Максим Тетерук; «СИН», Філіп Сотниченко).

Експозиція працюватиме у приміщенні Простору «ВОЛЯ» (м. Київ, пров. Музейний, 2-Б, навпроти входу у стадіон ім. В. Лобановського) до неділі 22 лютого, а потім вирушить по регіонах України.

Прес-служба партії «ВОЛЯ»

Поділитися новиною:
Поділитися