24 лютого, 13:48

«ВОЛЯ» вимагає індексації зарплат, повернення соціальних виплат та передачі частини доходів місцевим бюджетам

Політична партія «ВОЛЯ» зареєструвала у Верховній Раді шість законопроектів, які передбачають внесення змін до Держбюджету і дозволять вижити українцям у 2015 році.

Народні депутати від «ВОЛІ» Юрій Дерев'янко та Ірина Суслова  наполягають на тому, аби законопроекти були розглянуті уже на найближчому засіданні 3 березня.

Йдеться про такі законопроекти.

Перший - законопроект №2180 – передбачає повернення скасованих Держбюджетом-2015 виплат для освітян, медиків, науковців та забезпечить ріст пенсій та зарплат, а також відновлює індексацію доходів населення.

Хоча реалізація положень Закону й призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України у 2015 р., проте «ВОЛЯ» ще раніше пропонувала у Пакеті антиолігархічних законопроектів додаткові джерела наповнення держбюджету, а саме:

- підвищення ренти на нафту, руду, газ,

- скасування податкових пільг олігархам,

- удосконалені процедури здійснення контролю за трансферним ціноутворенням,

- ліквідації схем «відкатів» при держзакупівлях.

Це дасть змогу вже в цьому році направити до держбюджету до 50 млрд. гривень.

Другий - законопроект №2186 - відновлює безоплатне харчування учнів у школах, їх забезпечення безкоштовними підручниками, проїзд учнів та студентів до місць навчання та вчителів у сільській місцевості, а також соціальні гарантії для молоді щодо одержання першого робочого місця після закінчення навчання.

Наразі пільговий проїзд учнів до місця навчання і додому можуть забезпечувати лише місцеві органи, якщо на це залишаються  відповідні видатки в місцевих бюджетах. Безоплатний проїзд вихованців, учнів, слухачів позашкільних навчальних закладів у сільській місцевості взагалі не передбачено.

Крім цього, сьогодні батьки  платять за харчування дітей у державному та комунальному  дошкільному навчальному закладі у розмірі, що становить не менше 60% (у  міській  місцевості)  та  не  менше  40% (у сільській місцевості) від вартості харчування на день. І це при тому, бо рівень безробіття сягнув  майже до 20 відсотків. Раніше було не більше 50% і 30% відповідно.

Третій - законопроект №1900 – передбачає внесення змін до Бюджетного кодексу щодо поліпшення фінансового стану місцевих громад. Документом пропонується кілька таких ключових змінах.

Зокрема, мова йде також про перегляд розподіл податку на доходи фізичних осіб, який передбачатиме зарахування 25% вказаного податку до сільських та селищних бюджетів.

За чинного розподілу ПДФО, який був встановлений прийнятими змінами до Бюджетного кодексу розподіл такий: 25% - Держбюджету, 15% - обласним бюджетам, 60% - районним бюджетам, селам та селищам - 0.

Також пропонується розширити джерела формування доходів бюджетів місцевого самоврядування (сіл, селищ і міст районного значення) за рахунок рентних плат та низки інших податків. 

Також цей законопроект відновлює субвенцію місцевим бюджетам на комунальні дороги та передбачає субвенцію на районні дороги.

Четвертий - законопроект №1899 - передбачає внесення змін до Податкового кодексу України, які дозволяють ліквідувати останні пільгові схеми щодо неповної сплати земельного податку.

Крім цього, документом пропонується вирішити питання сплати податку з доходів фізичних осіб за місцем проведення господарської діяльності. Також законопроект передбачає залишати рентну плату за використання лісових ресурсів та водних об'єктів за місцем їх розташування, а не за місцем реєстрації платників податків.
Відповідні заходи, зокрема, дозволять суттєво покращити фінансовий стан сіл та селищ.

П'ятий – законопроект №1159 – передбачає передачу прав розпорядження державними землями — близько 10 млн га — від Держземагентства до місцевих громад.

Як відомо, місцеві ради розпоряджались землями у своїх межах до 2002 року, коли на хвилі консолідації повноважень Леоніда Кучми це право перейшло до районних держадміністрацій. В 2013 році повноваження були далі передані Держземагентству.

Повернення права розпорядження місцевим радам дозволить залучити у місцеві бюджети близько 1 мільярда гривень.

Шостим законопроектом - №1898 – пропонується надати можливість використовувати кошти за відшкодування втрат сільськогосподарського та лісового виробництва на розробку генпланів та благоустрою населених пунктів.

Так, передбачається визначення на законодавчому рівні обов'язковості проведення лісокористувачами ремонтних і відновлювальних робіт на автомобільних дорогах місцевого значення при лісокористуванні (лісозаготівлі).

Також документом пропонується спростити процедуру погодження проектної документації на будівництво і реконструкцію об'єктів, що здійснюється з використанням бюджетних коштів та інше.

Нагадаємо, раніше у боротьбі за антиолігархічний Бюджет-2015 політична партія "ВОЛЯ" домоглася: скасування пільг для олігархів (додатково 10 млрд гривень до бюджету), підвищення ренти за видобуток нафти, газу, руди (додатково 7,7 млрд гривень), вирішення проблеми виплати дивідендів державі компанією "Укрнафта" на законодавчому рівні (передбачається отримання 2 млрд гривень).

Поділитися новиною:
Поділитися