27 лютого, 16:52

Без жорстких адміністративних заходів падіння гривні не зупинити — нардеп

Для зупинення обвалу гривні треба припинити оглядатися на вимоги МВФ і не зволікати із впровадженням жорстких адміністративних заходів.

Такої думки дотримується народний депутат, член політичної партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко.

"Війна не може пояснити, чому за один день курс досяг позначки 40 гривень за долар. Бездіяльність і відсутність чітко визначеної політики Уряду та Національного банку відносно ситуації на валютному ринку створює хаос в економіці. Ми маємо сьогодні повне нерозуміння бізнесом валютно-грошової і економічної політики Уряду, бажання "не втратити" та в хаосі "заробляти" на спекуляціях", — зазначив він.

Нардеп каже, що пересічних українців можна зрозуміти, тому що ними  рухає інстинкт самозбереження. Це єдине, на що вони можуть опиратися за відсутності довіри до інститутів влади, наголошує він.

За словами депутата, це не лише проблема "непрофесійного" Нацбанку, "хоча частка вини лежить і на центробанку".

"Падіння гривні — це відображення ситуації в економіці, за яку відповідальні всі органи влади: НБУ, уряд, і Президент в тому числі. І уряд, і Нацбанк зовсім не обмежені в інструментах, якими можуть впливати на ситуацію на валютному ринку. Питання лише в тому, чому вони від них відмовляються і йдуть на кроки, які ще більше заганяють країну в яму. Адже "жорсткими розмовами" і "стуканням по столу" ми ніколи не зможемо довести курс до 21,7 гривні за долар. Це точно не "інструмент", — підкреслив Дерев'янко.

"Це не означає, що ми маємо відмовлятися від адміністративних заходів. Без них не обійтися. Зараз ми не можемо собі дозволити зволікати. Щоб витягнути економіку з кризи, реформи потрібно проводити швидше і радикальніше, ніж вимагає МВФ. В поточних умовах потрібно перестати оглядатися на вимоги Фонду", — додав нардеп.

Він відзначив декілька кроків, які на його думку, можуть зняти напругу на ринку.

По-перше,  обмежити всі нетоварні платежі.

По-друге, рефінансування банкам видавати виключно під конкретну програму оздоровлення з обов'язковим зобов'язанням власників провести докапіталізацію.

По-третє, необхідно обмежити дострокове повернення валютних кредитів отриманих від нерезидентів терміном в один рік.

По-четверте, регулятор повинен жорстко контролювати повернення валютної виручки.

По-п'яте, Уряду і СБУ перекрити усі існуючі канали контрабанди.

По-шосте, контроль за емісією. Тобто, друк грошей можливий лише в дуже обмеженій кількості.

"Цими всіма заходами, звісно, не повернути довіру населення, але це хоча б якийсь промінь надії. Я вже мовчу про структурні реформи, тому що це окрема історія. Інакше ми завалимо банківську систему, "доб'ємо" вкладників і перетворимо Україну на випалений край", — підсумував Дерев'янко.

Поділитися новиною:
Поділитися