12 березня, 16:15

Партія «ВОЛЯ» пропонує спростити процедуру застосування податкового компромісу

Продовжити до 1 червня дію закону, що регламентує питання податкового компромісу та законодавчо спростити  сам механізм вирішили учасники круглого столу «Податковий компроміс: розбіжності щодо трактування закону». Захід відбувся за ініціативи партії «ВОЛЯ» та за участі підприємців, парламентарів, представників фіскальних органів, аудиторських компаній, Генеральної прокуратури.

«По-перше, ми внесемо законопроект, який продовжить термін податкового компромісу до 1 червня. По-друге, законодавчо передбачимо, що при подачі платником податків заяви про застосування податкового компромісу підставою для проведення його документальної позапланової перевірки є виключно наявність розбіжностей, виявлених камеральною перевіркою.

Таким чином, ми уникнемо сьогодні безпідставних відмов платникам податків у застосуванні податкового компромісу», - пояснив ініціативи народний депутат Юрій Дерев’янко.

Він підкреслив, що проблема реалізації закону про податковий компроміс сьогодні зайшла в глухий кут.  З одного боку, близько 300 млрд грн підпадає під податковий компроміс, існує близько 2,5 тисяч кримінальних проваджень відносно випадків, які можуть бути об’єктами податкового компромісу.

«З іншого, - зазначає нардеп, - процедура досягнення податкового компромісу виписана настільки нечітко, до речі, що є ознакою наявності корупціоногенних факторів, що сьогодні нею змогли скористатись лише 445 суб’єктів господарювання, що дало змогу поповнити бюджет лише на 12,3 млн грн.

Тому чинний закон не застосовується до якомога більшої кількості платників податків, що не дозволяє додатково наповнити держбюджет».

Нагадаємо, для реалізації ідеї податкового компромісу законом було визначено 90 днів. Наразі залишився лише місяць до закінчення терміну подання документів підприємцями. Крім того, багато моментів «відлякують» бізнес, аби скористатись можливістю податкового компромісу. Йдеться про невизначеність щодо закриття кримінальних проваджень у випадку застосування цієї процедури та про численні відмови тим підприємцям, які дійсно хотіли скористатись податковим компромісом.

Нагадаємо, з 17 січня поточного року набув чинності Закон України від 25.12.14 № 63-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу», який Верховна Рада України ухвалила 25 грудня 2014 року.

Згідно з інформацією ДФС України, бізнес має законний механізм податкового компромісу з державою, який дозволяє платникам уникнути фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.

Прес-служба партії «ВОЛЯ» 

  
Broadcast live streaming video on Ustream
Broadcast live streaming video on Ustream
Broadcast live streaming video on Ustream
Broadcast live streaming video on Ustream
Broadcast live streaming video on Ustream
Поділитися новиною:
Поділитися