19 березня, 11:30

В Україні можуть вкрасти 254 аграрних держпідприємства – партія ВОЛЯ

Приватизація державного майна має відбуватися  виключно через відкриті публічні аукціони і лише після повного аудиту агропідприємств. Про це заявив член Ради партії ВОЛЯ Олексій Бонюк, коментуючи заяву Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка про наміри роздержавити 254 підприємства аграрного сектору.

«Приватизація держмайна має відбуватися  виключно через відкриті публічні аукціони.  При чому, одним з головних аргументів на право приватизації має бути гарантія роботодавця наскільки ним забезпечені права трудового колективу через фінансові механізми відповідно до діючого законодавства», - зазначив політик, нагадавши, що всі види приватизації, які не передбачають змагальності при визначенні власників, є корупційними.

Олексій Бонюк вважає, що наведені Міністром дані про 20% прибуткових підприємств у аграрній галузі потребують ретельної перевірки. Справжній стан справ у держсекторі може виявити лише інвентаризація  усіх активів та пасивів і реальний аналіз їх фінансового становища, оскільки існуючий порядок та форми управління державними підприємствами дають змогу успішно приховувати свої реальні фінансові прибутки.

На переконання політика, запропонований Міністром механізм приватизації сільськогосподарських підприємств вчергове матиме наслідком переділ майна державних підприємств між наближеними до чиновників людьми, а члени трудових колективів в кращому разі отримають «подачку».

Нагадаємо, Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко ініціював роздержавлення 254 підприємств. З них 101 підприємство буде приватизовано шляхом паювання. Відповідно, понад 10 тисяч трудових колективів отримають земельні та майнові паї.

Чиновник також повідомив, що фінансова перевірка засвідчила:  з 571 підприємства аграрного сектору виявилися прибутковими лише 20%,  решта - це навантаженням на держбюджет.

Прес-служба партії «Воля»

  
Поділитися новиною:
Поділитися