19 березня, 19:59

ВОЛЯ зробила перший крок, щоб врятувати 300 млн грн держбюджету

Верховна Рада підтримала ініційовану людьми ВОЛІ постанову про створення тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин розкрадання держкоштів під час надання послуг зі збирання небезпечних відходів гексахлорбензолу в Калуському районі на Івано-Франківщині.

За відповідне рішення проголосувало 236 народних депутатів.

Мова йде про шахрайські схеми, які за попереднього уряду «висмоктували» з бюджету мільярди гривень, що начебто йшли на очищення України від небезпечних відходів. Тут вирішується доля ще 300 мільйонів гривень, які з бюджету Івано-Франківської області мають сплатити за сумнівне вивезення з Калуша гексахлорбензолу та його утилізацію.

Історія з гексахлорбензолом тягнеться роками. У результаті діяльності Калуського хімічно-металургійного комбінату за часів Радянського Союзу неподалік від райцентру виник великий полігон з небезпечними відходами гексахлорбензолу. У 2010 році Уряд Азарова це місце оголосив зоною надзвичайної екологічної ситуації. Тоді влада вирішила за будь-яку ціну утилізувати «небезпечні» відходи. Для виконання цих робіт у 2011 році була залучена ТОВ «С.І. Груп Консорт Лтд» — маловідома фірма з ізраїльською пропискою.

«У 2010 році ДП «Національний центр поводження з небезпечними відходами» зібрало та вивезло з Калуша 8500 тонн гексахлорбензолу, після чого за підрахунками Івано-Франківської облдержадміністрації залишок небезпечної речовини не повинен перевищувати 6000 тонн. Проте після цього фірма вивезла більше 10 000 тонн гексахлорбензолу, а він все не закінчується. А все тому, що з Калуша замість небезпечних відходів вивозили землю, каміння, дрова і навіть траву», - наголосив народний депутат України Юрій Дерев’янко.

Незважаючи на відкрите кримінальне провадження проти компанії ТОВ «С.І. Груп Консорт Лтд.», Вищий Господарський суд стягнув з Івано-Франківської облдержадміністрації майже 300 млн гривень на користь цієї приватної структури. Про це йдеться у відповідях Генпрокуратури та МВС на запити народного депутата Дерев'янка. Як зазначається, цей борг утворився за договорами про надання послуг із збирання небезпечних відходів, які Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації і фірма уклали у серпні-грудні 2013 року.

Поділитися новиною:
Поділитися