9 квітня, 19:59

Юрій Дерев’янко: партії в Україні мають фінансуватись державою, аби позбутися впливу олігархів

Правила фінансування політичних партій та виборчих кампаній в Україні мають бути прозорими та базуватись на Європейських стандартах, вважає народний депутат України, член Ради партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко.

Про це нардеп наголосив під час презентації партії у місті Тлумачі Івано-Франківської області.

«В Німеччині на виборчу кампанію витрачають близько 70 мільйонів євро для всіх політичних партій. Це – державне фінансування. В Україні кожна велика партія витрачає близько 150 мільйонів доларів. Ми за те, щоб під час виборів не було ні зовнішньої реклами, ні політичної реклами по телебаченню, як у Європі – там це заборонено, – розповів під час зустрічі з громадою Юрій Дерев’янко. – Кожна партія повинна мати рівні умови. Олігархи не повинні впливати на владу через фінансові важелі».

Сьогодні умови, в яких українські політичні партії здійснюють свою діяльність потребують значних фінансових ресурсів. Аби громадськість могла контролювати політичні партії, вони мають отримувати фінансування з державного бюджету. Для цього потрібно внести зміни до чинного законодавства.

«Ухвалення закону про фінансування політичних партій з державного бюджету дасть можливість усім мати рівні умови для того, щоб потрапити до Парламенту та місцевих рад. Держава втрачала б набагато менше, ніж за цієї системи, бо олігарх який профінансував партію, потім хоче за рахунок депутатів, на яких може вплинути, «відбити» витрачені кошти та заробити нові», – додав нардеп.

Нагадаємо, партія «ВОЛЯ» зареєструвала у ВРУ законопроект про засади державної стратегії деолігархізації України на 2015 - 2020 роки (Стратегія деолігархізації України), де одним з пунктів є удосконалення законодавства з метою запобігання впливу олігархів на виборчий процес та політичні партії.

Також Юрій Дерев'янко увійшов до робочої групи щодо державного фінансування партій. Концепцію змін до чинного законодавства щодо приведення регулювання фінансування партій і виборчих кампаній  у відповідність до міжнародних стандартів підготували IFES-Україна та Transparency Internetional-Україна з урахуванням пропозицій експертів Лабораторії законодавчих ініціатив, представників Мін’юсту та ЦВК, рекомендацій ОБСЄ, Венеціанської комісії, ГРЕКО та РПР.

Поділитися новиною:
Поділитися