30 квітня, 18:11

Рівненська «ВОЛЯ» вимагає ухвалити Стратегію деолігархізації України

Рівненський осередок партії «Воля» провів акцію у підтримку законопроекту про Стратегія деолігархізації України. Захід відбувся на Майдані Незалежності міста. Активісти організували флеш-моб під час якого актори зображали олігархів, які смикали Владу за мотузки не даючи їй робити правильні кроки, які потрібні громадськості. Люди ВОЛІ виступали з гаслами «Олігархи геть з політики», «Україні - вільні ЗМІ» та «Україна без олігархів».

Проект закону про Стратегію деолігархізації України вже зареєстрований у Раді під №2573 депутатами «ВОЛІ» Юрієм Дерев’янком та Іриною Сусловою. До авторського колективу з розробки законопроекту також увійшли члени Ради партії «ВОЛЯ» Ольга Галабала, Олексій Бонюк, Сергій Таран.

«Наша мета та суть акції - донести громадськості, що існують реальні кроки і механізми , що розробила партія «Воля», які дозволяють змінити теперішню ситуацію та звільнити Україну від олігархів», - розповів активіст «Волі» Вадим Колубай.

Стратегія передбачає, що має робити парламент, щоб уникнути впливу олігархів.

По-перше, це перевірки законності приватизації підприємств в галузях металургії, хімії, нафтогазовій сфері, енергетики, машинобудування та телекомунікацій. Адже за всі роки незалежності держава отримали всього 63 мільярди грн. від близько 30 тисяч проданих підприємств.

По-друге, запровадження державного фінансування діяльності партій, ухвалення виборчого законодавства за пропорційними відкритими списками, заборона теле-, радіо- та зовнішньої політичної реклами.

По-третє, це заборона особам, що пов'язані з олігархом займати керівні посади у представницьких органах влади; ухвалення законодавства щодо визначення правових засад лобіювання.

По-четверте, це заборона особам, що пов'язані з олігархом займати керівні посади в держорганах та на держпідприємствах протягом п'яти років з дня звільнення зі структур, пов’язаних з олігархами.

П'яте, це заходи щодо демонополізації.

У Стратегії пропонується заборонити володіти ЗМІ власникам будь-якого іншого бізнесу. А фінансово-промисловим групам заборонити володіти банками, через які вони на свої ж компанії, виводять гроші вкладників, і банки стають банкрутами.

«Це не популізм і не заклики бити багатих, які чесно заробили свої статки, зміцнюючи економіку, і працюють на благо України, створюючи робочі місця для українців. Інша справа, коли свої капітали олігархи сформували завдяки тому, що в неспокійні роки придбали за безцінь підприємства, що належали всьому українському народу та монополізували цілі галузі економіки», - зауважив член партії «Воля» Андрій Хоменко.

Законопроект вперше в історії України вводить в українське законодавство поняття «олігарх», «пов’язана з олігархом особа» та «деолігархізація». Так, олігархом називається «особа, яка має вплив на політичну владу та надмірно збагачується завдяки використанню монопольних секторів економіки, якими заволоділа через використання корумпованого адміністративного ресурсу у приватизаційному процесі». Також до цієї категорії законопроект відносить осіб, які вдаються «до непрозорого використання державної власності».

Щоб Стратегія деолігархізації України була реалізована результативно, у партії «ВОЛЯ» пропонують визначити уповноважений орган, який відповідатиме за загальну координацію, моніторинг і аналіз її виконання.

Згідно зі Стратегією, система моніторингу передбачатиме створення спеціального веб-порталу. На ньому будуть висвітлюватися всі дії та результати деолігархізації.

«На загальнополітичному рівні це серйозна проблема, яка всіляко блокується олігархами. Чому, приміром Польща набагато попереду у розвитку своєї держави, тому що там нема олігархів. А на сьогодні за кілька тижнів перед президентськими виборами Ви там не побачите ані засилля телереклами, ані біг-бордів на вулицях. У нас же кожні вибори - це перегони грошових мішків. Пора вже з цим закінчувати, бо нашій країні тоді ніколи не вибратись з цієї економічної ями», - розповідає людина «Волі» Святослав Марков.

Нагадаємо, раніше партія «ВОЛЯ» домоглася ухвалення частини норм з поданого нею Пакету антиолігархічних законопроектів, згідно з якими компанії олігархів було позбавлено податкових пільг та наповнено Держбюджет орієнтовно на 20 млрд. гривень.

Поділитися новиною:
Поділитися