20 травня, 15:51

Вища рада юстиції: революція в судовій системі чи «косметичні» зміни?

З новим складом Вищої ради юстиції революційних змін в реформі судової системи не слід очікувати. Таку думку висловив член Ради партії «Воля» Олексій Бонюк. Коментуючи питання якісного складу  новообраної ВРЮ, він зазначив, що фахівці з баченням як реформувати судову систему, які знають зарубіжний досвід та хочуть його запроваджувати в Україні, опинилися в меншості у складі цієї структури.

Нагадаємо, днями Верховна Рада Україна продовжила формування ВРЮ та проголосувала за дві з трьох кандидатур, які передбачені за квотою парламенту.

«Серед працівників ВРЮ є адвокати, які початково працювали прокурорами. Їхній  досвід після завершення роботи в прокуратурі в сфері адвокатської практики – це великий плюс. Але це – люди системи. Крім того, ми бачимо тут і багато суддів, які були гармонійними елементами вибудованої Портновим системи. Питання – чи будуть вони докладати зусиль, щоб реформувати систему? Дуже сумніваюсь. Тому навряд чи можна очікувати швидких та революційних  змін в судовій системі. Швидше за все нас чекає стагнація. Зміни будуть еволюційними та косметичними», -  вважає Олексій Бонюк.

Крім того, активіст ВОЛІ не виключив, що у складі  ВРЮ є лобісти, є люди, які грали за правилами старої системи, тому вони будуть певним чином займати ситуативну, кон’юнктурну позицію, під час ухвалення рішень.

Активіст  ВОЛІ не виключив, що у нинішньому складі  ВРЮ присутні лобісти та фахівці, які грали за правилами старої системи, тому вони будуть певним чином займати ситуативну позицію під час ухвалення тих чи інших рішень.

Нагадаємо, Вища рада юстиції складається з 20 членів. Верховна Рада, президент, з’їзд суддів України, з’їзд адвокатів та з’їзд представників юридичних вишів призначають до ВРЮ по троє членів, а також всеукраїнська конференція працівників прокуратури – двох членів Вищої ради юстиції.

До складу Вищої ради юстиції входять за посадою голова Верховного суду України, міністр юстиції України, генеральний прокурор України. Для початку роботи ВРЮ необхідно набуття повноважень 14 членами Вищої ради юстиції.

19.05.2015 р. юрист Олексій Маловацький (від БПП) та суддя Ірина Мамонтова (від «Народного Фронту»)  стали членами Вищої ради юстиції за квотою Верховної Ради України.

Прес-служба партії «Воля»

  
Поділитися новиною:
Поділитися