25 травня, 12:14

Денонсувавши угоди щодо військової співпраці з Росією, ми зміцнили свої південні кордони, - Олексій Бонюк

Розірвати угоди з країною-агресором Україна мала всі підстави ще рік тому, уряд повинен був це зробити відразу після анексії Криму. Так прокоментував член Ради партії «Воля» Олексій Бонюк питання щодо юридичного аспекту денонсації українсько-російських угод.

«Закон України «Про міжнародні договори» передбачає можливість денонсувати двосторонні угоди у разі їх порушення однією зі сторін. У нашої держави ще рік назад були підстави розірвати їх відразу після вторгнення до Криму. Крім того, в частині співпраці військових розвідок однозначно було порушення договору. Бо це ніяка не співпраця, у нас іде відкрита війна розвідок. І зараз, коли Росія поставляє терористів та зброюна схід України, переміщення її військової техніки, боєприпасів, пального, військовослужбовців, територією України до Придністров’я – це загроза. Всім відомо, що Придністров’я зараз - це плацдарм для наступу на наші південні рубежі», - зазначив Бонюк. Він вважає, що денонсувавши «Угоду між Урядом України та Урядом Російської Федерації про транзит через територію України військових формувань Російської Федерації, які тимчасово знаходяться на території Республіки Молдова», Україна зміцнила свої південні кордони.

У відповідь Україна тепер може очікувати від Росії денонсації й інших військових договорів, адже міжнародне право базується на принципах рівності та паритетності, що спонукає іншу сторону вдатись до аналогічних кроків. «Для України це не матиме жодних негативних наслідків, навпаки виключно позитивні. – вважає Бонюк, - Адже ці та інші договори, як засвідчило життя,  створили сприятливі умови для нападу ворога на нас. Тому Україна не буде нести жодної відповідальності за денонсацію».

На думку людини ВОЛІ, Росія навряд чи зможе домогтися відновлення дії договору, який би дозволяв поставки до Придністров’я військових та техніки. Нагадаємо, угода дозволяла перевезення військовослужбовців, членів їх сімей, військових вантажів, військової техніки, боєприпасів, матеріалів та багато ін.

«Це все одно, що ми б дозволили поставляти в Крим зброю та вояків з Росії», - зазначає Бонюк.

Поки що суспільство не отримало відповіді чи виконувалась згадана угода протягом останнього року після перемоги Революції Гідності і чи давала Урядова комісія з експортного контролю дозволи на транзит російських вантажів.  «Враховуючи суспільне значення, ця інформація не може бути секретною. Хай знімають грифи, хай повідомляють чи возили вони цілий рік в Придністров’я зброю, боєприпаси чи солдат», - наполягає експерт з правових питаннях. Більше того, політики, що підписали угоду, яка фактично дозволяла перевозити  через Україну загарбників та зброю до сусідньої держави, повинні понести моральну та політичну відповідальність за колабораціонізм.

Довідково:

Денонса́ція (фр. denoncer — розривати) — припинення дії міжнародного договору шляхом повідомлення однієї держави іншій про припинення дії укладеного між ними міжнародного договору, здійснене в порядку і в термін, обумовлені цим договором.

В Україні механізми денонсації, передбачені Законом «Про міжнародні договори України» для здійснення денонсації, однаково чинні при розгляді питань припинення, призупинення дії міжнародного договору України або виходу з договору.

Віденська конвенція про право міжнародних договорів 1969 року передбачає випадки, коли договір можна денонсувати, якщо навіть відповідний порядок не передбачений самим договором.

Верховна Рада України своїми рішеннями  розірвала низку угод з РФ, зокрема:

1. Угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про взаємну охорону секретної інформації (№0016).  

2. Угоду між Урядом України та Урядом Російської Федерації про транзит через територію України військових формувань Російської Федерації, які тимчасово знаходяться на території Республіки Молдова» (реєстраційний номер 0015).

3. Угоду між урядом України та урядом Російської Федерації про організацію військових міждержавних перевезень та розрахунки за них (№0017).

4. Угоду між Україною та Російською Федерацією про співробітництво в галузі воєнної розвідки» (№0018).

5. Угоду про співробітництво у військовій галузі(0019).

Прес-служба партії «Воля»

Поділитися новиною:
Поділитися