8 червня, 15:19

Україна не допустить на свою територію «миротворців» ОДКБ, - Олексій Бонюк

Миротворчі  сили Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), основу якої становлять російські війська, нічим не відрізнятимуться від терористів ДНР-ЛНР, якщо зайдуть на територію  України без згоди Верховної Ради. Так прокоментував член Ради партії «Воля», правозахисник Олексій Бонюк інформацію щодо підготовки колективних миротворчих сил ОДКБ для можливої участі у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

«Насправді це ніякі не миротворці,  це - сили спецоперацій РФ, які для легальної окупації чужих територій використовують миротворчу ширму.  На щастя кількість колабораціоністів у ВР замала для ухвалення рішення про допуск військ», - зазначив Олексій Бонюк. Він пояснив, що це питання регулюється Законом України «Про  порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України». «Відповідно до положень цього закону, для допуску на територію України збройних сил іноземних  держав необхідне підписання міжнародного  договору (за дорученням президента чи президентом) з подальшою його ратифікацією Верховною Радою  шляхом прийняття закону про це. Україна за жодних умов не дасть спецназу Російської Федерації  законних підстав для перебування на своїй території», - наголосив правник.

Нагадаємо, в російських ЗМІ з’явилась інформація про початок активної підготовки Колективних миротворчих сил ОДКБ на підставі документів, ухвалених днями в Душанбе на саміті міністрів оборони. Наразі триває обговорення питання можливого застосування блакитних касок ОДКБ на пострадянському просторі, зокрема, в Україні. Росія, коментуючи бажання України ввести миротворчі сили в зону конфлікту, зазначає, що як член Радбезу ООН погодиться на це лише у випадку, якщо у якості миротворців будуть представлені і КМС ОДКБ.  

Довідково:

Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ, Ташкентський договір) — військово-політична міжнародна організація, до якої входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан. На відміну від НАТО критеріїв для прийому до ОДКБ не існує. Щоб стати членом ОДКБ, не треба відповідати демократичним критеріям і мати реформовану економіку і судову систему.

Влада Росії намагається подати ОДКБ як реальну альтернативу НАТО і всіма силами домагається збільшення ваги ОДКБ у системі міжнародних відносин. З грудня 2004-го ОДКБ має статус спостерігача Генеральної асамблеї ООН.

Прес-служба партії «Воля»

Поділитися новиною:
Поділитися