14 липня, 16:03

Люди ВОЛІ разом з експертами і громадськістю визначили на «Іф х Стратегії» як розвиватися Прикарпаттю. ВІДЕО

Вільна дискусія в Івано-Франківську об’єднала громадських активістів, бізнесменів, політиків, митців та науковців. Понад дві сотні учасників сесії «ІФ х Стратегія» зібралися в одному місці і в один час, щоб у форматі мозкового штурму напрацювати план дій, визначити стратегію розвитку Прикарпаття та очима різних спільнот побачити як область буде рухатися далі.

Неполітичне громадське об’єднання Громадянська Платформа Нова Країна 12 липня зібрало потужне інтелектуально середовище регіону. 

«Методика дискусії цікава, вона креативна та інноваційна. Ми усі маємо бажання побачити свою домівку – Прикарпаття як місце щасливого майбутнього для своїх дітей. Ті правила, за якими учасники працювали на сесії, дають можливість свобідно обдумати проблеми і сформувати шляхи їх вирішення, - ділиться враженнями народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко. – У майбутньому я бачу наш край з хорошими дорогами, людей, які працюють на своїй землі, бо мають для цього усі можливості, а не шукають заробітків закордоном. Бачу натхнених українців, які відчувають, що вони на правильному шляху».

Завдяки вільному формату спілкуванню та водночас чіткій модерації учасникам сесії протягом кількох годин вдалося висловити цікаві думки, винести на поверхню проблеми та обговорити шлях їх вирішення. 

«Я, до прикладу, бачу Прикарпаття зеленим краєм, хтось інший вважає, що область повинна бути промисловою. Тобто, зібралися люди, які мають різні погляди на розвиток Франківщини, і це – добре. Звичайно, коли ми говоримо, а хто ж має сформулювати стратегію розвитку регіону, то це однозначно не має бути влада, а активне суспільство», - переконана громадський активіст, член Ради партії «ВОЛЯ» Ольга Галабала. 

Франківщина прийняла естафету від Одеси, де подібна сесія відбулася за участю Міхаеля Саакашвілі. 

 «Всі, хто зібрався на сесії бажають, щоб Прикарпаття стало лідером серед інших областей України. Завдяки вільному спілкуванню вдалося обговорити проблеми, з якими щодня стикається кожен з нас, - говорить координатор Калуської міської організації та член Ради партії «ВОЛЯ» Михайло Якимчук. – Під час дискусії було помітно, що сьогодні, на жаль, люди особливо занепокоєні корупцією у всіх сферах, також екологічними проблемами».

Сесія відбулась в форматі групової дискусії за принципом «світового кафе», модератор відомий громадський діяч Валерій Пекар. 

 «Важливо, що людям не байдуже як розвиватиметься їх край. Організатори запропонували нам працювати у напрямках, що важливі для Прикарпаття: туризм, лісове господарство, агропромисловий комплекс, освіта, охорона здоров’я, інвестиції та інші, - розповідає член Ради партії «ВОЛЯ» Тетяна Пришляк. – У кожній групі за столом була людина - архіватор, яка записувала всі думки та ідеї, що звучали, час від часу учасники змінювали столи, далі вони у своїй роботі користувалося напрацюваннями попередньої групи».

Експерти платформи Нова Країна згодом опрацюють та оприлюднять результати стратегічної сесії.

«На місцевому та обласному рівні основним нашим завданням є розробка стратегії розвитку. До влади постійно приходять люди, які мають своє бачення розвитку держави, але для ефективних змін на місцях потрібен план чи концепція, прийнята не владою у закритих кабінетах, а відкрито широкою громадськістю», - зазначив під час стратегічної сесії координатор Коломийської організації партії «ВОЛЯ» Михайло Рогів.

Чимало учасників стратегічної сесії відзначили туристичну галузь як пріоритетну у розвитку Прикарпаття.

«Туризм є визначальним напрямком для розвитку Яремчанщини, адже в нашому регіоні є всі можливості, щоб створювати та розвивати спортивні бази і туристичні комплекси. Будь-які зміни повинні бути комфортними для місцевого населення, так і для туристів, що відвідують наш край. - переконаний координатор міського осередку партії «ВОЛЯ» в м. Яремче Любомир Клим’юк. – Важливо, щоб влада знала про результати роботи сесії і використовувала їх у правильному руслі».

«Іф х Стратегія» стала наймасштабнішим та найбільш показовим громадським заходом на Франківщині протягом останніх років. Напрацювання учасників сесії зможуть використовувати усі громадські середовища та представники місцевого самоврядування. Інформація буде у вільному доступі.

Поділитися новиною:
Поділитися