27 липня, 14:45

1 мільйон гривень «закопали» у каналізаційний колектор

Активісти "ВОЛІ" вимагають закінчити реконструкцію колектора у Перегінську Рожнятівського району, роботи тривають четвертий рік. На цей об'єкт з екофонду Івано-Франківської області виділили понад 1 млн. гривень

 Вони знову вирушили в екорейд і переконалися, що провести реконструкцію колектора можна було значно швидше і дешевше. 

Сьогодні заплановані роботи зупинені на півшляху. 

Реконструкцію каналізаційного колектора та розширення очисних споруд почали у 2012 р. Тоді рішенням сесії Івано-Франківської облдержадміністрації на це виділили 700 тис. гривень. Відтоді з екологічного фонду області на цей об’єкт витратили понад 1 млн. 195 тис. гривень. 

«Очисні будують четвертий рік, виділено немалі гроші і прокладено всього біля 400 м каналізаційного колектора! Сума коштів для цих робіт явно завищена, більше того, з обласного бюджету передбачено ще кошти для закінчення реконструкції, - розповідає координатор обласної організації партії "ВОЛЯ" Михайло Якимчук.
Активісти «ВОЛІ» разом з комунальниками, екологами та громадськістю оглянули очисні споруди у Перегінську.

«Ми побачили, що самі очисні в хорошому стані, слід тільки завести колектор до насосної станції, - продовжує Михайло Якимчук. – Дивно, але роботи досі не завершені. Ми знову пересвідчилися, що екокошти на Франківщині використовують неефективно – нечистоти з усього селища далі забруднюють воду, яку ж потім місцеві жителі п’ють». 

Залишилося прокласти всього 300 м каналізаційного колектора, щоб п’ятитисячне селище змогло користуватися очисними спорудами. 

«Відносно підрядника, який проводить реконструкцію у Перегінську, а також у Рожнятові – будівництво очисних споруд, хочемо, щоб він виконав усі зобов’язання; наскільки мені відомо, роботи проводять у міру надходження коштів», - коментує ситуацію начальник водного господарства у Рожнятові Ярослав Лутчин.
Активісти «ВОЛІ» вимагають від Івано-Франківської облдержадміністрації надати щорічні звіти за виконаний об’єм робіт у Перегінську, скільки загалом було виділено коштів з екологічного фонду на цей об’єкт, і чи проходив проект реконструкції каналізаційного колектора відповідну експертизу.

Нагадаємо, бюджет Івано-Франківського екологічного фонду – третій в Україні за обсягом надходжень податку, попереду лише Дніпропетровська і Донецька області. Загалом зі 115 млн. гривень екоподатку обласною радою у 2015р. спрямовано на природоохоронні заходи 46,8 млн. гривень. 

На переконання партії «ВОЛЯ», далі фінансувати екологічну програму до 2020 року без повного та прозорого звіту за попередні п’ять років і використані 414 млн. гривень екологічних коштів та притягнення до відповідальності посадовців, які бездумно витрачали мільйони, - неможливо.

Поділитися новиною:
Поділитися