26 серпня, 10:46

Олексій Бонюк: Дисциплінарні порушення суддів - це підстава для скасування їх рішень, а не для звільнення

Задля забезпечення ефективності судової системи необхідно підвищити мінімальний вік суддів до 35-40 років та унеможливити зняття суддів за дисциплінарні правопорушення. Про це заявив член Ради партії «ВОЛЯ», правозахисник Олексій Бонюк. Він наголосив, що, доцільно ввести норму, згідно якої дисциплінарне правопорушення судді зможе бути підставою для скасування судового рішення. В іншому випадку,  загроза звільнення за дисциплінарні проступки може стати важелем тиску на суддівський корпус.

«Треба унеможливити зняття суддів через  дисциплінарні правопорушення. Дисциплінарні правопорушення судів треба вивести в категорію тих порушень судового процесу, які можуть впливати на законність прийнятого рішення. Наприклад, коли  дисциплінарне порушення судді може стати підставою для скасування такого рішення.  Таким чином, сама судова система буде регулювати це. Такій підхід буде стимулювати судів дотримуватись дисциплінарних норм і присяги. От вчинення злочину – це вже підстава для зняття судді», - вважає Бонюк.

На думку правозахисника, суддівські посади мають обіймати тільки зрілі та досвідченні фахівці.

«Це має бути вже зріла людина, яка прагне чогось більшого, ніж просто матеріального збагачення. Ця межа починається десь в 35-40 років. 5 років професійного стажу – теж мало. Тільки стажування правників має тривати біля 3-х років. Людина, яка висувається на посаду судді,  має бути всебічно розвинена, ерудована, мати життєвий досвід», - переконаний  Бонюк.

Нагадаємо, що зміни до Конституції у частині, що стосується судової системи, передбачають встановлення мінімального віку судді  від 30 років. Також передбачається, що суддю не можна притягати до відповідальності, окрім випадків вчинення злочину чи дисциплінарного правопорушення.

Поділитися новиною:
Поділитися