4 вересня, 14:50

Завдяки «ВОЛІ» ще дві громади Івано-Франківщини зможуть піти на вибори та набути статусу «об’єднаних»


Завдяки партії "ВОЛЯ" у Верхнянській та Старобогородчанській громадах Франківщини можуть відбутися вибори вже 25 жовтня цього року і вони набудуть статусу об’єднаних громад. Таким чином, на Прикарпатті буде створено три експерементальних об’єднаних громади - Печеніжинська, Верхнянська та Старо-Богородчанська. 

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ» Юрій Дерев'янко в кулуарах Верховної Ради після голосування за законопроект №3008. Цей законопроект дає можливість громадам, рішення про створення яких було заблоковано обласними радами, ставати об’єднаними і провести 25 жовтня місцеві вибори за новими правилами. 

Закон передбачає, що громади, які повністю пройшли процес добровільного об’єднаня без рішення обласних рад, стають об’єднаними.

"На табло було 227 голосів "за" відповідний законопроект, тобто без двох голосів депутатів від партії "ВОЛЯ" це рішення не було б ухвалене. "Наші два голоси були, в даному випадку, вирішальними", - зазначив Дерев'янко.

"Це голосування було дуже важливим, сьогодні був останній день для того, аби парламент міг проголосувати за таке рішення, щоб громади встигнули на вибори»

Партія "ВОЛЯ" надавала повний юридичний супровід цим громадам під час їхнього об'єднання та домоглася позитивного висновку на об’єднання в Івано-Франківській ОДА. Проте, за словами члена Ради партії «ВОЛЯ» Ольги Галабали, через політичний опір обласної ради, остаточне рішення про об’єднання ухвалено не було.

«У Івано-Франківській області процес створення доровільно об’єднаних громад саботувався фракціями «Свободи» та «Батьківщини». Так само депутати цих фракцій у Парламенті не голосували за цей закон. Громади проходили увесь складний процес добровільного об’єднання, отримували позитивний висновок ОДА, а обласна рада, керуючись власними політичними інтересами та не бажаючи втрачати контроль над фінансовими потоками цих громад, блокували їх створення», - заявила Ольга Галабала.

За її словами громади вийдуть з підпорядкування району і області, матимуть прямий зв'язок з державним бюджетом, освітня та медична субвенції надходитимуть напряму. – «Селам, які як жебраки ходили з простягнутою рукою у район просити грошей, тепер залишатиметься 80% коштів і ПДФО. Громади матимуть власне казначейство».

Юрій Дерев’янко повідомив, що для того, щоб в цих громадах відбулися вибори необхідно, аби закон підписав Президент, і щоб ЦВК прийняла рішення про проведення виборів в цих об’єднаних громадах. 

Нагадаємо, рішення щодо створення Печеніжинської об’єднаної громади було прийнято під час затвердження Перспективного плану області.

Верхнянській та Старо-Богородчанській громадам партія «ВОЛЯ» допомогла оформити документи та пройти всі процедури добровільного об’єднання, отримати позитивний висновок ОДА, проте обласна рада не підтримали створення цих громад.

Верховна Рада 4 вересня 227 голосами ухвалила закон № 3008 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Закон передбачає передачу повноважень призначення перших виборів об’єднаної територіальної громади Центральній виборчій комісії.

Поділитися новиною:
Поділитися