7 вересня, 17:50

Активісти «ВОЛІ» провели опитування щодо якості маршрутних перевезень в Івано-Франківську


Мешканці Івано-Франківська скаржаться на недостатню якість маршрутних перевезень, високу вартість проїзду та погані дороги. Такі результати опитування щодо стану громадського транспорту, які провели активісти політичної партії «ВОЛЯ».

«В маршрутках брудно та неохайно. Рівень обслуговування залишився таким самим, а проїзні квитки водії майже не видають, їздять без форми та рухаються не по графіку. Набридли великі затори в центрі міста через неврегульований рух маршруток», - обурюється пані Людмила.

Окрім нарікань, люди висловлюють свої пропозиції. Серед них і водії «пижиків». «Я пропоную придбати великомасштабні автобуси, замінити ними «Богдан». Проблема постійних заторів зменшиться або взагалі зникне, при цьому буде достатня кількість  транспорту і сидячих місць в маршрутках», - наголошує водій маршрутки Дмитро.

Нещодавно виконавчий комітет Івано-Франківської міської представив концепцію нової схеми пасажирських перевезень. Саме тому активісти партії «ВОЛЯ» вирішили поцікавитись думкою людей. «Приємно, що пропозиції іванофранківців збігаються із нашими комплексними удосконаленнями маршрутного перевезення. Це означає, що ми на правильному шляху», - підкреслює координатор Івано-Франківської міської організації партії "ВОЛЯ" Володимир Кушніренко.


Нагадаємо, партія «ВОЛЯ» виступила з ініціативою запровадити в Івано-Франківську наступні зміни у сфері пасажирських перевезень:

1. Велико- або середньогабаритні автобуси, що зменшить кількість маршрутного транспорту і розвантажить вулиці міста.

2. Нова схема руху маршрутного транспорту дасть можливість водіям автобусів бути впевненими у кількості свого пасажиропотоку. Наразі багато маршрутів дублюють один одного. Як наслідок – постійні змагання водіїв за пасажирів.

3. Укрупнення перевізників. Йдеться про залучення у систему громадських перевезень кількох великих перевізників. Як наслідок – спрощення управління та узгодження проблемних моментів. Більший перевізник легше вийде до рівня рентабельності та матиме можливість обслуговувати як прибуткові, так і неприбуткові маршрути. Наразі у Франківську близько 100 приватних перевізників.

4. Тотальний контроль за графіком руху та правилами дорожнього руху з боку відділу транспорту та громадських організацій з безапеляційним виконанням умов договору. Якщо перевізник його порушує – Департамент зобов’язаний в односторонньому порядку розірвати договір.

5. Розвиток комунального транспорту. Комунальне підприємство "Електроавтотранс" постійно збиткове, а його робота не є прогресивною. Рішення полягає у залученні інвестицій, кредитних фінансів чи ресурсів донорських установ, які б дали можливість суттєво збільшити автопарк та забезпечити іванофранківцям якісні послуги. Наявність сильного комунального підприємства зменшить залежність Івано-Франківська від приватних перевізників та дасть можливість залучати кошти у міський бюджет.

   
Поділитися новиною:
Поділитися