2 жовтня, 19:50

Активісти «ВОЛІ» на Калущині вимагають негайно розпочати ремонт дороги через Негівці і Довгий Войнилів

На вимогу партії «ВОЛЯ» та громади Калущини обласна влада обіцяє виділити 600 тисяч гривень провести ямковий ремонт дороги Жидачів – Калуш на ділянці через с. Негівці і Довгий Войнилів на Калущині.

Громади цих двох сіл на добу паралізували рух транспорту, перекривши дорогу державного значення. Кілька десятків активістів позмінно чергували навіть уночі. Пропускали тільки карети швидкої допомоги.

 «Ми як партійці «ВОЛІ» підтримуємо селян, тому що село Довгий Войнилів входить в об’єднану громаду з центром у Верхній. Ми підтримували ці громади на шляху до добровільного обєднання, - розповідає координатор Івано-Франківської обласної організації партії «ВОЛЯ» Михайло Якимчук. – Більше тридцяти років жодного ремонту на цій дорозі не було, є документи, де написано, що дорога ремонтується і виділенні відповідні кошти. Натомість бачимо, що жодних дій немає».

Так активісти партії «ВОЛЯ» разом з громадами цих сіл пішли вимагати ремонту дороги до керівництва Служби автомобільних доріг в області. Натомість ні керівника, ні заступника не виявилося на робочу місці. Тому вимагати ремонту доріг пішли до голови облдержадміністрації.

«Голова ОДА Олег Гончарук пообіцяв виділити 600 тисяч гривень  на ямковий ремонт ділянки через с. Негівці і Довгий Войнилів на Калущині та шукатимуть інші джерела фінансування, – повідомив кандидат у депутати обласної ради від партії «ВОЛЯ» Орест Сімка. - Це капля в морі але частковий ямковий ремонт можна зробити».

Також за словами Сімки, керівництво Калуського району обіцяло винести на сесію районної  ради питання щодо виділення 500 тисяч гривень на ремонт цієї ділянки.

«Дорогу не робили роками і люди змушені піти на такий крок. Не можливо доїхати до міста і автобуси змушені їхати по узбіччю, така ситуація може призвести до ДТП,  - обурюється сільський голова Довго Войнилова Василь Павловський. – Був проведений тендер на ремонт цієї дороги, але фінансування немає, ми неодноразово зверталися до Кабміну, писали в Службу автомобільних доріг, до фінансового управляння області».

Нагадаємо, з липня у Службі автодоріг області визначили переможця тендеру на ремонт даної ділянки дороги Т-14-19 Миколаїв – Жидачів – Калуш. ПП «Будтранс», яке зареєстроване у селищі Войнилів Калуського району, готове було взятися за ремонт цього відрізка за близько 13 млн. гривень. Фірма-переможець мала взятися до робіт після підписання договору, тобто після 15 днів, які відведені на цю процедуру.
Дорогу таки не почали ремонтувати.

 
Поділитися новиною:
Поділитися