16 жовтня, 13:46

Що дасть Україні статус непостійного члена Радбезу ООН?

Обрання України непостійним членом Радбезу ООН на 2016-2017 рр. надасть Україні можливість стати ініціатором реформи цієї міжнародної інституції та  дозволить постійно  актуалізувати проблеми Криму і Донбасу. Так прокоментувала вчорашнє рішення  кандидат «ВОЛІ» до Київради, правник Ірина Станіславська.

«Що  дає Україні це рішення? Не дивлячись на всю критику концепції так званого світового уряду, Рада безпеки ООН залишається єдиним імперативним органом ООН, який ухвалює кінцеві рішення з усіх питань, що є значимими для світової безпеки. Відповідно, Україна зможе брати участь в усіх нарадах Радбезу ООН, таких як питання світової співвідповідальності у питаннях миротворчості, гуманітарної допомоги  та питаннях біженців, а це дає можливість нарощування контактів та безумовного підняття впливу нашої держави на усі світові процеси», - зазначила Ірина Станіславська. Вона пояснила, що статус постійного члена Радбезу ООН від непостійного відрізняє лише наявністю права вето.

«Слід звернути увагу, що  до  90% всіх питань право вето не застосовується. Тобто Україна,  в принципі, отримує фактично такий самий статус, що і постійні члени. Найважливішим завданням для України за ці два роки членства є можливість стати ініціатором реформи Радбезу ООН. Адже, аналізуючи історію ухвалення численних резолюцій з найболючіших питань, схожих з українським, вони не принесли очікуваних результатів. Зокрема, необхідним є обмеження права вето в Радбезі ООН для конкретних категорій питань, таких як зовнішня агресія та непорушність кордонів інших держав. Всім відомо, що Росія вже ветувала дві резолюції ООН щодо України. В одній із них підтверджений статус Криму, як частини України, в іншій йшлося про створення міжнародного трибуналу для розслідування катастрофи літака рейсу MH17 у небі над Донбасом. Така ситуація несе величезну небезпеку і порушує всі беззаперечні принципи міжнародного права, тому потребує вирішення», - вважає кандидат ВОЛІ.

Прес-служба партії «Воля»

Поділитися новиною:
Поділитися