20 жовтня, 17:31

«Чого ви мене розпинаєте?» - головний дорожник Франківщини - Дерев’янку. ВІДЕО

Громади погрожують перекривати дороги Яблунів—Делятин та Надвірна—Пасічна, якщо там найближчим часом не почнеться ремонт та не нададуть графік проведення робіт. Народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко та громади сіл Франківщини вимагають у начальника САД та керівництва області пояснити, чому досі не розпочато ремонт даних доріг.

Представники громади не застали на місці Олега Гончарука та вирішили звернутися до начальника Служби автомобільних доріг в області Василя Буджака, якого зустріли на виході з адмінбудівлі САД. 

Буджак почав виправдовуватись перед нардепом, пояснюючи, що не він сам робить дороги та перекладати вину на підрядників.- «У нас маса таких моментів, де мали початися роботи, але туди ще не зайшли. Чого ви мене розпинаєте, я сам не роблю дороги, працюють підрядні організації, які виграли тендер, питання до них. ПМК-88 не вийшло на дороги, значить накладаємо на них штрафні санкції…», - запевнив громаду Буджак.

Люди вимагають чіткого графіку початку ремонту доріг Яблунів – Делятин та Надвірна – Пасічна, інакше готові перекрити головні дороги у Надвірнянському районі.

«Громади не вірять цій брехні. Там не можливо проїхати, ями по коліна, ми просимо чиновників лише виконати свої обіцянки. Тому ми вимагаємо від САД і від підрядника надати графік ремонтних робіт на цих ділянках, - зазначив Юрій Дерев’янко. – На ремонт доріг Делятин - Яблунів та Надвірна - Пасічна, Тлумач - ЛіснаТарновиця, Надвірна - Парище проведені тендери. В п’ятницю, 16 жовтня, разом із заступником начальника САД, інспекторами та підрядниками поїхали на всі ці дороги, щоб представники САД, а також підрядник повідомили, коли вони приступлять до робіт»

Підрядник перед громадою і народним депутатом пообіцяв, що 19 жовтня розпочнуть ремонтні роботи.

«Жодні роботи не початі, техніки немає. Люди обурені і розглядають це, як жорсткий обман, вони хочуть перекривати дороги. Ми хочемо цьому запобігти, тому губернатор і Служба автомобільних доріг повинні чітко пояснити, чому роботи не розпочалися і коли приступлять до ремонту цих ділянок. Натомість, бачимо як чиновники тікають від громади», - обурився нардеп. 

Компанія ПМК-88 не виконала своїх зобов’язань перед громадою, представники фірми обіцяли приступити до ремонту дороги Яблунів – Делятин 19 жовтня. Зі слів Буджака, підрядник вже отримав передоплату — 30% від загальної суми. 

Також ПМК-88 обіцяли 21 жовтня почати ремонт дороги Надвірна - Бистриця у Надвірнянському районі. 

«Для нас основна проблема, як для села, це – дорога, ділянка Яблунів - Делятин. Нам обіцяла ПМК і ще якісь там фірми робити дорогу, а зараз не роблять. Ми вже їздили до Франківська, чиновники ховаються від нас. Зараз хочемо поставити умови, якщо вони не справляться з нашими договорами, тоді будемо перекривати дорогу», - сказав представник громади с. Заріччя Іван Гнатишин

Представник компанії ПМК-88, побачивши обурену громаду біля будівлі САД, втік, не бажаючи пояснити причину затримки ремонтних робіт на дорогах.

Зі слів кандидата у депутати до обласної ради від «ВОЛІ», юриста Ольги Федишиної, єдиний спосіб у судовому порядку витребувати повернення цих коштів назад. 

«Безпосередній контроль за проведенням ремонтних робіт має здійснювати Служба автомобільних доріг та обласна адміністрація. Це – суб’єкти господарської діяльності, які працюють на території області, коли їм до власного двору потрібно прокласти дорогу, вони це роблять, а коли для громад, усі закривають очі, - додала Федишина. – У них є владні повноваження відповідно до закону, хай контролюють, вимагають, штрафують, нехай зупинять виплату коштів».

Нагадаємо, компанію ПМК-88, пов’язують з колишнім керівником САД в Івано-Франківській області Миколою Процівим, пишуть «Наші гроші»

Раніше, 16 жовтня, Юрій Дерев'янко ініціював виїзд комісії з ремонту доріг, щоб разом з громадою проінспектувати якість виконання робіт на Надвірнянщині та Яремчанщині. Представники підрядних організацій запевнили громадськість, що ремонтні роботи розпочнуть з 19 жовтня.

Як повідомлялося, разом з іншими нардепами від Прикарпаття Юрій Дерев'янко домігся виділення з держбюджету 425 млн. гривень на ремонт доріг в області. Ще близько 100 млн. гривень виділено на ремонт доріг державного та місцевого значення за рахунок фонду регіонального розвитку. З місцевих бюджетів на ремонт у якості співфінансування має піти ще 60 млн. гривень.

Поділитися новиною:
Поділитися