22 жовтня, 11:05

«Команда «ВОЛІ» хоче допомогти людям перезимувати» - Ольга Галабала. ВІДЕО

Місцева влада, яку оберуть на виборах 25 жовтня, може допомогти людям заощадити та знизити тарифи на газ, світло та воду, переконані люди ВОЛІ. Тому вони представили чіткі кроки, як українцям пережити цю зиму.

Основне сьогодні завдання влади допомогти людям перезимувати, вважає перший номер у списку до обласної ради від партії «ВОЛЯ» Ольга Галабала

 «Ми звикли, як команда, займатися, в першу чергу, тими речами, які необхідні людям. Українці знаходяться в скруті, вони думають як заплатити за газ, за воду, за електроенергію і, ще маючи якийсь залишок коштів, прожити», - сказала Галабала

Так, партія «ВОЛЯ» запропонувала чіткі кроки, які допоможуть населенню перезимувати.

1. Єдині центри по тарифах та енергозбереженню.

Центри будуть відкриті в кожному районі та місті, де команда «ВОЛІ» матиме достатньо владних повноважень. Працюватимуть такі центри за принципом «єдиного вікна» - головне завдання яких буде - допомогти людині вирішити проблему з тарифами. 

Тисячі людей отримують неправильні рахунки за газ та світло. Людям бракує інформації, як взяти участь у державній програмі з відшкодування коштів за встановлення котлів чи заміну вікон. Населення непоінформоване, як можна заощаджувати. 

Сотні родин не отримують субсидії, хоча звернулися з заявами і мають право їх отримати. А причина проста – чиновники не можуть впоратися зі стосами документів. Недовіра до влади також є величезною перепоною для звернення громадян.

Єдині центри по тарифах надаватимуть людям таку допомогу: 

- оформлення документів та організація роботи з швидкого отримання субсидій; 

- допомогти отримати 10 тис. грн. відшкодування від держави для утеплення будинків та встановлення пластикових вікон, що дозволяє зекономити 30% енерговитрат; 

- отримати відшкодування від держави на заміну котлів з газових на твердопаливні; 

- встановлення двохфазних електролічильників за співфінансування місцевої влади; 

- консультації з ощадливості та правильної організації побуту, що дозволяє економити до 40% за комунальні послуги;

- розробка проектів електроопалення будинків. 

«Наша відповідальність - в тяжкий час для людей повернутися до них обличчям! Сьогодні кожна родина думає, як впоратись з необґрунтовано великими тарифами, як зекономити, утеплити свій будинок, - продовжила Ольга Галабала. – На екранах телевізорів та біл-бордах ми бачимо багато популістичних гасел. Людям дають надію, що тарифи можуть знизитися, але навряд це відбудеться до зими»

2. Відкритий аудит та перегляд тарифів на воду 

Тарифи на воду є корупційною годівницею для місцевої влади. 

«47% тарифу на воду формують дві статті витрат. Хто знає скільки насправді виплачується зарплати, чи скільки неіснуючих речей закуповується через фіктивні фірми? Все обґрунтування тарифів буде розміщено у відкритому доступі. Фірми-прокладки, через які штучно збільшується собівартість послуг, будуть усунені», - сказала політик.

Це ж стосується тарифу на тепло, який завищений через значні тепловтрати. Проблема в тому, що за 30-40% тепловтрат платять самі ж люди.
 «Команда Волі готова до непростих рішень, - запевнила Ольга Галабала. – Ставимо мету не лише відкрити тарифи, ми готові показати покроковий план, як виходити з цієї комунальної катастрофи».

3. Руйнування монополій комунальних підприємств та ЖЕКів

Зі вступом в дію закону стосовно управління житловими будинками, до 1 липня 2016 року, всі будинки мають самостійно визначитися з управителями чи створити ОСББ, або місцева влада призначить їм новий кишеньковий ЖЕК. 

Завдання «ВОЛІ» - допомогти людям стати власниками своїх будинків, але не скинути на їх плечі будівлю, в якої тече дах, зношені труби.
Команда «ВОЛІ» запровадить спеціальні програми, щоб людям передали відремонтовані будинки. Ринок ЖЕКів буде повністю демонополізовано. Люди зможуть самостійно обирати, хто їм надаватиме послуги, а вільна конкуренція знизить на них ціни.

 «Ми скористаємося успішним досвідом інших міст, зокрема Львова, де була розроблена місцева програма, за якою будинок  передають людям у власність тільки після проведення капітального ремонту», - сказала Галабала.

4. Перевірка та контроль якості постачання газу та електроенергії

До партії «ВОЛЯ» звертається багато людей із скаргами на якість газу, якщо колись чайник кипів 5 хвилин, то сьогодні – 10 хвилин. Вся справа в якості газу. Його розбавляють.

Згідно наказу Мінпаливенерго, газ, що постачається для населення, повинен бути мінімум 7 600 кілокалорій. У випадку надання гіршої послуги, облгази зобов’язані повернути гроші. Сьогодні контроль та перерахування цін на нижчі, у випадку, якщо газ гіршої якості, може здійснювати тільки сам облгаз. 

Тому у «ВОЛІ» переконані необхідно створити незалежну лабораторію з перевірки якості газу.

Невтішна ситуація й з електроенергією. Через зношеність електромереж, трансформаторів та підстанцій у домівках в пікові години напруга може падати до 160 вольт. Окрім згорання побутових електричних приладів, такі перепади ведуть до того, що люди використовують та оплачують більшу кількість електричної енергії. 

Приватна компанія обленерго мала б за ці кошти підтримувати мережу в належному стані. 

Партія «ВОЛЯ» ініціюватиме звернення до обласної ради та до «Прикарпаттяобленерго» з вимогою розробити та представити план капітального ремонту електромереж, трансформаторів та підстанцій на 2015-2020 роки.

Ольга Галабала переконана, що після цієї зими потрібно підготувати комплексну програму з енергозбереження. 

За даними експертів, Івано-Франківська область може забезпечити з альтернативних джерел енергії до 30% потреб населення.

«Ми переживемо зиму і проведемо аудит, а на весні почнемо комплексну комунальну та енергетичну реформу, - каже Галабала. – Ініціюємо обласну програму для встановлення сонячних батарей та колекторів для підігріву води, заміну газових та вугільних котлів на котли, що працюють на біогазі, у першу чергу, в бюджетних установах. Та залучення інвестицій в біопаливний сектор Прикарпаття»

Важливо, що партія «ВОЛЯ» не розглядає сланцевий газ і гідроелектростанції, як джерела альтернативної енергетики, бо вони негативно впливають на екологію. У партійній програмі розвитку Франківщини пріоритетним є збереження Карпат.

Нагадаємо, партія «ВОЛЯ» представила План розвитку Прикарпаття.

 
Поділитися новиною:
Поділитися