16 листопада, 13:14

У раді Верхнянської об’єднаної громади «ВОЛЯ» отримала найбільшу фракцію, секретаря та голову


Під час першої сесії ради Верхнянської об’єднаної територіальної громади таємним голосуванням депутати обрали секретарем Марію Дуду від партії «ВОЛЯ», яка працювала на цій посаді з 2005 року.

«Ми зробимо все, щоб громада розвивалася, будемо її і надалі підтримувати. Сьогодні головою територіальної об’єднаної громади обрано представника від ВОЛІ, так само секретаря, у нас є 12 депутатів в об’єднаній територіальній громаді, це є найбільша фракція в раді», - розповів депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ» Михайло Якимчук.

Першочергові завдання новобраної ради – юридична реєстрація громади, затвердження бюджету та залучення інвестора.

«Зовнішньому і внутрішньому інвестору треба показати, що наша громада є найкращою ділянкою для їхнього бізнесу, - додав Якимчук. – Також проблемою для села Верхня залишається забезпечення питної води, нашими депутатськими зверненнями, зокрема Юрія Дерев’янка, це питання зрушили з мертвої точки, і влада обіцяє, що наступного року у селі буде проводити трубопровід по вулиці Войнилівська»

Новообраного голову Миколу Філіповича, депутатів та об’єднану громаду привітав народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко

«Об’єднані громади матимуть прямі стосунки з державним бюджетом, міжнародними організаціями, а усі послуги стануть ближчими до людей, громади виконуватимуть функцій районних центрів, - заявив Дерев’янко. - Це велика честь і водночас відповідальність представляти усю територіальну громаду, бо об’єднання громад у державі, по суті, є експериментальним. На Прикарпатті сформовані три об’єднані територіальні громади. Ми вважаємо, що це відповідальність не тільки нових голів і рад, це і наша відповідальність, як представників у Верховній Раді. Відповідальність має бути і у влади, і в Уряду, тому що це – початок реформи децентралізації , відбудеться ліквідація РДА».

Нардеп додав, що Верхнянська об’єднана громада має шанс стати показовою громадою не тільки в області, а й в Україні. 

Депутат обласної ради від партії "ВОЛЯ" Ольга Галабала наголосила, що зараз попри відсутність відповідної законодавчої бази, об’єднаній громаді потрібно прийняти ряд важливих рішень.

«Ліквідаційна комісія має припинити роботу всіх колишніх сільських рад. Це дуже складний процес, який не прописаний законодавчо. Чекаємо, що цього тижня приймуть відповідний закон, – пояснила Галабала. – Крім того, сільські голови населених пунктів, які не йшли на вибори будуть призначені в.о. старост. Також новій громаді треба вже до 25 грудня затвердити бюджет на 2016 рік. З 1 січня буде діяти повноцінний бюджет об’єднаної громади з новими податками, новими можливостями. Громада буде напярму отримувати кошти на медицину, на освіту і буде ними розпоряджатися».

«Людей, які працювали у сільських радах переведуть на роботу в ОТГ, – додав Микола Філіпович. – Написаний план соціально-економічного розвитку, де ми заклали кошти на ремонт та будівництво доріг, дитсадків і шкіл. Теж заразв важливо провести інвентаризацію землі в громаді».

Нагадаємо, завдяки підтримці та консультації юристів «ВОЛІ» у Верхнянській об’єднаній громаді планом соціально-економічного розвитку передбачено 326 млн. гривень для покращення інфраструктури.

З 26 депутатів, 12 депутатів у раді - від партії «ВОЛЯ».
Поділитися новиною:
Поділитися