11 грудня, 11:00

Порошенко не хоче опинитись в ролі Кучми, якого писали на диктофон, тому й ветував закон – Олексій Бонюк

Неспроможність подолати вето Президента на закон, який би посилював роль громадянського суспільства в боротьбі з корупцією, свідчить про страх політиків стати фігурантами корупційних справ. Так прокоментував член Ради партії «ВОЛЯ», правозахисник Олексій Бонюк рішення парламенту відправити на доопрацювання відповідний закон.

Нагадаємо, група народних депутатів, одним із співавторів яких виступив депутат «Волі» Юрій Дерев’янко, розробила законопроект, де передбачена  можливість ініціювання кримінального провадження фізичними та юридичними особами, яким стало відомо про корупційні злочини посадових осіб.

«Ухвалення цього закону дозволило б усунути прогалини в законодавстві та  надати законний характер фіксації злочинів звичайними громадянами», - зазначив Бонюк. Ветуючи закон, президент Порошенко  не хоче псувати правовий вакуум, який виник після «кучмівського» рішення Конституційного суду, - вважає правозахисник. Тоді рішенням Конституційного суду 2012 року, поставили фактично поза законом дії майора Мельниченка, який фіксував  протиправну діяльність президента Кучми на диктофон. Це рішення також поставило поза законом і всіх громадян, які записували посадовців-хабарників, а суди приймали аудіозаписи як доказ  і давали цьому правову оцінку. «Порошенко  не хоче опинитись в ролі Кучми.  В іншому випадку він не боявся б законного способу фіксації протиправних діянь чиновників», - наголошує людина ВОЛІ.

Обґрунтовуючи своє вето, президент Порошенко посилається на порушення низки законів (ст.ст. 28, 30, 31, 32 Конституції України), що на думку правозахисника, виглядає дещо курйозно. «Фактично на думку Президента громадяни будуть порушувати право корупціонера на повагу до його гідності або порушувати гарантії недоторканості житла. Але якщо службова особа бере хабар, то це стосується виконання її обов’язків і тут абсолютно немає значення її право на приватність», - наголосив  Бонюк, додавши, що ухвалення закону дозволило б фіксувати корупційне діяння, вчинене у прихованій формі – чи то вимагання хабаря, чи інших неправомірних корупційних дій.

Депутати «ВОЛІ», які підтримали закон, звернули увагу на результати голосування фракцій, де найбільше бояться громадянського контролю у боротьбі  з корупцією.  Так, з фракції БПП за закон проголосували лише 44 депутати із 139, в «Народному фронті» закон підтримали 41 депутат із 81, фракції «Оппоблоку» та «Відродження» не дали жодного голосу, фракція Олега Ляшка – 2 із 21, «Самопоміч» - 19 із 26, «Батьківщина» - 15 із 19.

Наразі закон відправлений на доопрацювання та через 30 днів буде вчергове винесений на голосування до сесійної зали.

Прес-служба партії «ВОЛЯ»

Поділитися новиною:
Поділитися