Депутат Івано-Франківської обласної ради від політичної партії «ВОЛЯ» Михайло Якимчук став головою постійної депутатської комісії з питань екології та раціонального природокористування.
Про це повідомила прес-служба партії “ВОЛЯ”.
Якимчук назвав 11 основних кроків, які він планує здійснити на посаді голови комісії:
1. Змінити стратегію поводження з відходами та розробити концепцію з утилізації та вивозу сміття індивідуально для кожного району.
"Потрібно надавати пріоритет не захороненню, не спалюванню відходів, а сортуванню та використанню ресурсноцінних компонентів. Також потрібно переробляти ту частину, яку економічно переробляти більш вигідно", - заявив Якимчук.
2. Запровадити систему розгляду звітів виконаних робіт.
"Перед виділенням грошей ніхто не проводить аналіз витрачених коштів за попередні роки та не з’ясовують чи було досягнуто екологічного ефекту. Я вважаю, що обов’язково перед наступним виділенням коштів необхідно вивчати звіти про попереднє фінансування ремонтних робіт", - підкреслив представник "ВОЛІ".
3. Здійснити перехід на двохрічний термін планування витрат Екологічного Фонду.
4. Організувати захист підземних водоносних горизонтів в сільській місцевості та консервація забруднених земель.
5. Організувати обов’язкову участі журналістів та громадськості в обговоренні, вирішенні питань охорони довкілля.
6. Надавати пріоритет заходам, які дають екологічний ефект.
"Якщо ми введемо в експлуатацію очисні споруди, нам доведеться витрачати менше коштів для очищення води, яка береться на питне водопостачання. Також необхідно розпочати будівництво у тих населених пунктах, де немає робочих очисних споруд від Заросляка до Делятина", - заявив Якимчук.
7. Запровадити спільні перевірки підприємств.
"Щорічні перевірки підприємств, які завдають шкоду природному довкіллю, вкрай необхідні", - вважає новообраний голова комісії.
8. Запровадити прозорий механізм виділення коштів з Фондів навколишнього природного середовища (ФНПС).
"Розподіл коштів з державного екологічного фонду відбувається невідомим чином. Ми вважаємо, що потрібно об’єднати всю інформацію по використанню коштів з державного екологічного фонду, з районних екологічних фондів і обласного екологічного фонду. Тоді ми зможемо спільно фінансувати ці об’єкти", - зауважив депутат.
9. Запровадити проведення тендерних процедур щодо вибору типу обладнання для очищення стічних вод, переробки і сортування відходів , проектування.
10. Сприяти природному відновленню Карпатських лісів.
"Ще зовсім нещодавно ми вирубували дерева 80-річного віку, а тепер - 50-річного. Вся стратегія – це природне відновлення. Необхідно дати час для росту нових дерев, адже зовсім скоро не буде, що і вирубувати", - обурився Якимчук.
11. Відновлювати екологічний стан прибережних смуг малих річок.
"У нашій області налічується 9 малих річок, де потрібно звернути увагу на стан прибережних смуг . Зовсім недавно будівельні компанії, ігноруючи всі нормативні бази, будували в прибережних смугах будинки, де немає каналізаційних мереж: неочищені стоки попадають безпосередньо в ріку. Потрібно звернути увагу і на те, що самі мешканці викидають сміття в прибережних смугах", - підкреслив голова екологічної комісії.
Нагадаємо, до фракції «ВОЛЯ» в Івано-Франківській обласній раді входять сім депутатів – Марія Рудик, Олег Атаманюк, Михайло Якимчук, Ольга Федишина, Андрій Марійчин, Галина Макота й Ольга Галабала, яку депутати обрали заступником голови обласної ради.
Секретарем депутатської комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова депутати обрали Марію Рудик, а секретарем комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики – Олега Атаманюка. Також у цій комісії працюватиме Андрій Марійчин.
Галина Макота працюватиме у комісії з питань бюджету, фінансів та податків, а Ольга Федишина увійшла до складу комісії з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.