15 січня, 11:53

Депутати Івано-Франківської облради просять грошей на ремонт доріг. ВІДЕО

Депутати Івано-Франківської обласної ради просять врахувати потреби Івано-Франківської області при пооб’єктному розподілі коштів, які передбачені у Держбюджеті на 2016 рік для ремонту автодоріг. Відповідний проект рішення облради підтримали депутати під час третьої сесії, повідомляє прес-служба партії "ВОЛЯ".

Депутати наголосили на необхідності продовження ремонту дороги Н-10 на ділянці Стрий – Калуш – Івано-Франківськ – Коломия – Снятин – Чернівці – Мамалига. Загальний кошторис ремонту на цій ділянці протяжністю 277 км. складає 2 216 000 000 грн.

Обласна рада звернула увагу на той факт, що в держбюджеті на 2016 рік на відміну від минулорічного, окремим рядком не передбачені кошти на розвиток дорожнього господарства областей української частини Карпатського єврорегіону.

"Ми багато працювали над розробкою проекту рішення. Ремонт доріг, на які просимо гроші, збільшить туристичний потенціал Івано-Франківської області та сприятиме розвитку її економіки", - зазначила член фракції партії “ВОЛЯ” Ольга Федишина.

У звернення також зазначається про те, що у критичному стані знаходяться дороги гірського Верховинського району. Залучити кошти на ремонт цих доріг стане можливим завдяки реалізації проекту "Місцевий розвиток та передумови відкриття пункту пропуску і будівництва автодороги через українсько-румунський кордон у межах населених пунктів с. Явірник Зеленської сільської ради та Поеніле-де-суб-Мунте повіту Марамуреш (Румунія)".

Зважаючи на це, Івано-Франківська облрада у своєму зверненні просить:

1. Вжити заходів щодо внесення змін до Кредитної угоди про покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на під’їздах до м.Києва (пан’європейські коридори), укладеної між Україною і Європейським банком реконструкції та розвитку 26.11.2010 року, та спрямувати вивільнені під час реалізації цієї угоди кошти на ремонт дороги Н-09, а саме ділянки Івано-Франківськ – Богородчани – Рахів у сумі 62 млн. євро.

2. Підписати відповідні міжурядові угоди між Урядом України та Урядом Румунії для початку реалізації проекту "Місцевий розвиток та передумови відкриття пункту пропуску і будівництва автодороги через українсько-румунський кордон в межах населених пунктів с. Явірник Зеленської сільської ради та Поеніле-де-суб-Мунте повіту Марамуреш (Румунія)", що дасть можливість ремонту дороги с. Ільці – с. Явірник – державний кордон з Румунією Верховинського району Івано-Франківської області. 

3. Врахувати потреби Івано-Франківської області при пооб’єктному розподілі коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2016 рік на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування, зокрема, на дорогу Н-10 на ділянці Стрий – Калуш – Івано-Франківськ – Коломия – Снятин – Чернівці – Мамалига.

4. Під час внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" передбачити кошти на розвиток дорожнього господарства областей української частини Карпатського єврорегіону.

Своє звернення облрада вирішила надіслати Президенту України П. Порошенку, Голові Верховної Ради України В. Гройсману, Прем'єр-міністру України А. Яценюку, народним депутатам України від області.

Депутати обласної ради також підтримали депутатський запит Ольги Федишиної (фракція партії «ВОЛЯ»), в якому вона вимагає від Служби автомобільних доріг Івано-Франківської області (САД) надати звіт про використання коштів, які були виділені Івано-Франківській області на ремонт автомобільних доріг з Державного бюджету на 2015 рік та з місцевих бюджетів

Нагадаємо, у 2015 році для ремонту доріг національного значення Н-09 на ділянці «Івано-Франківськ-Галич-Рогатин-Львів», Н-10 на ділянці дороги «Долина-Брошнів-Калуш» та Р-24 на ділянці «Верховина-Косів» було виділено 700 млн. грн. Івано-Франківська область як частина Карпатського єврорегіону отримала 425 млн. грн. Ремонт вказаних ділянок доріг суттєво покращив сполучення між Івано-Франківською та Львівською областями. Продовження ремонту цих доріг можливе за рахунок коштів, які були вивільнені під час реалізації Кредитноїугоди про покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на під’їздах до м. Києва (пан’європейські коридори).

Поділитися новиною:
Поділитися