21 січня, 12:07

Оплата праці в ОТГ має відбуватись на рівні міст обласного значення — нардеп «ВОЛІ»

Посадові оклади органів місцевого самоврядування в об’єднаних територіальних громадах мають бути прирівняні до окладів органів місцевого самоврядування у містах обласного значення.

Про це заявив народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев'янко.

Дерев'янко зазначив, що надіслав відповідні звернення до Міністерства фінансів та до Міністерства соціальної політики.

Представники ОТГ просили Дерев'янка звернутися до Мінпраці щодо надання термінового роз'яснення з питань схеми посадових окладів для об'єднаних територіальних громад.

«Об'єднані територіальні громади прирівнюються за обсягами повноважень і функцій до міст обласного значення. Тому посадові оклади мають бути на рівні таких міст», — заявив нардеп.

Раніше на форумі місцевого самоврядування «Нові можливості для спроможності громад», який відбувся в Києві 21 грудня 2015 року за участю представників Мінпраці і соціального захисту населення, піднімалося питання щодо умов оплати праці апаратів органів місцевого самоврядування ОТГ.

Представник Мінпраці зазначив, що оклади в об'єднаних територіальних громадах повинні прирівнюються до окладів в містах обласного значення.

Однак Мінфін заперечував щодо встановлення посадових окладів в ОТГ як для міст обласного значення, а наполягав на необхідності застосування посадових окладів керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів.

«Такий варіант не передбачає створення будь-яких відділів в структурі апарату, тобто унеможливлює виконання функцій, покладених на ОТГ», — обурився Дерев'янко.

За його словами, однією з найсуттєвіших проблем є відсутність коду функціональної класифікації видатків для централізованих бухгалтерій, які створюються при виконавчих органах об'єднаних територіальних громад і які будуть здійснювати ведення бухгалтерського обліку по школах, садочках, закладах культури, охорони здоров'я, тобто не лише по апарату ОТГ, крім того в апараті жодної з сільських чи селищних рад немає відділу освіти, охорони здоров'я чи культури з відповідними функціями і навантаженнями.

Нагадаємо, партія «ВОЛЯ» домоглася суттєвих зрушень для покращення діяльності громад на законодавчому рівні. Зокрема, всі 159 об'єднані територіальні громади було визнано спроможними відповідно до закону «Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб" (законопроект 3106),  який став результатом співпраці нардепа Дерев’янка, асоціації міст України та голів об’єднаних територіальних громад і спрямований на вирішення проблем діяльності ОТГ, також домоглись того, що 100% єдиного податку буде спрямовуватись в місцеві бюджети цих громад.

Поділитися новиною:
Поділитися