23 січня, 15:55

У Рогатині відкрилась виставка «На лінії вогню»

У Школі естетичного виховання в Рогатині відкрилась предметно-документальна виставка «На лінії вогню». Виставку проводить «Армія СОС», що є однією з найактивніших в Україні волонтерських організацій, яка допомагає українській армії. Долучились до організації і активісти партії «ВОЛЯ».


Предметно-документальна виставка «На лінії вогню» присвячена війні на сході України. В якості експонатів на виставці представлено документи росіян, які брали участь у конфлікті, фрагменти та уламки від «Смерчей», «Градів», «Ураганів», хвостовики, тубуси, ракети, танкові снаряди та інші вбивчі «екземпляри» з зони АТО, а також багато фотографій волонтерів з фронту.

Перебування такої масштабної виставки на Прикарпатті стало можливим завдяки підтримці людини ВОЛІ Богдана Хлівінського. Волонтер організації «Армія СОС» Олександр Фашан повідомив, що експонати виставки збирались на фронті. Волонтер каже, що солдати самі віддавали їм залишки снарядів.

Святослав Іваськевич, співорганізатор виставки та голова громадської організації «Єдина неділима Україна» розповідає, що ідея привезти експонати до Рогатина у нього була уже давно.

«Цю виставку разом із Святославом Фояком, моїм другом із Канади, запланували ще у листопаді минулого року. Вибрали Рогатин, бо ми родом звідси і хотіли привезти виставку ближче до друзів і знайомих», - каже Іваськевич.
Максим, боєць 72 бригади, приїхав на Івано-Франківщину, аби розповісти правду про військові дії на Донбасі. 
«Святослава Іваськевича як волонтера я знаю уже давно. Ця виставка мусила відбутись у Рогатині, бо людям треба показувати правду. В Україні йде війна і це не антитерористична операція», - запевняє учасник АТО.
Очільник фракції «ВОЛЯ» у Рогатинській районній раді Степан Іваськевич упевнений, що експонування виставки у Рогатині підніме свідомість жителів Прикарпаття.

«Наша організація «Єдина неділима Україна» вже більше року співпрацює з «Армією СОС». Ми хочемо показати хоча б частинку війни тут, у Рогатині, аби люди бачили, чим агресор воює проти нас», - розповідає Іваськевич.

Секретар Рогатинської міської ради і член партії «ВОЛЯ» Галина Богун стверджує, що відвідування виставки може змінити нашу свідомість.

« Виставка «На лінії вогню» вкотре спричинює вибух у нашій свідомості. Дуже багато людей сприймають війну у так званому «диванному режимі». Ми дивимось новини у теплій кімнаті і не думаємо, як холодно хлопцям в окопах», - каже жінка. І додає: дуже приємно, що активними учасниками організації «Армія СОС» є теперішні і колишні жителі Рогатина. 
Підтримує Галину Богун і підприємець Іван Бережанський, який прийшов на відкриття виставки.

« Слухати, яка ситуація в Україні – це одне. А прийти на виставку і побачити все на власні очі – це зовсім інші враження та почуття», - говорить Бережанський.


До слова, виставка «На лінії вогню» триватиме у Школі естетичного виховання в Рогатині до 24 січня. До цього виставка експонувалась у Дніпропетровську та Києві, а опісля, за словами організаторів, її перевезуть у Львів або Івано-Франківськ.

Поділитися новиною:
Поділитися