2 лютого, 17:47

«ВОЛЯ» не підтримує зміни до Конституції в частині правосуддя

Політична партія «ВОЛЯ» не підтримує запропоновані зміни до Конституції в частині правосуддя, оскільки вони не спрямовані на створення дійсно незалежної та некорумпованої судової системи.

Про це заявив народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко під час брифінгу в парламенті 2 лютого.

Єдиним позитивом у законопроекті є це ратифікація  Римського статуту Міжнародного кримінального суду, чого домагалась партія «ВОЛЯ», та  переатестація суддів.

Однак, Дерев’янко зауважив, що є негативні речі, які не дозволили йому підтримати зміни до Конституції, а  саме:

1.  Цими змінами звужуються конституційні права людей на судовий захист своїх прав і інтересів. Проектом фактично пропонується  замість  захисту будь-якого свого права в суді звузити  до встановленого законом переліку прав, які можна буде захисти в суді   (проект пропонує лише у випадку існування спору, порушення прав, кримінальної справи).

2.  Цими змінами монополізується право на правову допомогу адвокатами. Це суттєво обмежує право на захист громадян.

3.  В цих змінах до Конституції є велика кількість посилань на закони, які мають регулювати засадничі речі, що стосуються, зокрема, повноважень Вищої Ради Юстиції, а в новій Конституції це називається Вища рада правосуддя.

4.  Найближчі два роки Президент України буде мати занадто широкі повноваження щодо організації органів правосуддя. Президент буде мати право утворювати, ліквідовувати та реорганізовувати суди. Це створює реальну загрозу формування залежної від Президент судової гілки влади.

«Ми сьогодні маємо унікальний шанс провести справжню реформу судочинства, здійснити мрію мільйонів українців отримати справедливий суд, отримати справедливість у всіх судових інстанціях.

Це один з найважливіших принципів саме правової держави», — підкреслив нардеп.

Нагадаємо, народні депутати 2 лютого 224-ма голосами підтримали попереднє схвалення президентського законопроекту  № 3524 про внесення змін до Конституції України щодо правосуддя.

Поділитися новиною:
Поділитися