3 лютого, 15:31

Екологічна комісія облради виїжджатиме на місця для перевірки сплати екологічного податку. ВІДЕО

Комісія з питань екології та раціонального природокористування Івано-Франківської обласної ради проводитиме виїзні засідання. Про це під час чергового засідання екологічної комісії повідомив її голова Михайло ЯКИМЧУК, інформує прес-служба партії "ВОЛЯ".

За словами Михайла ЯКИМЧУКА, виїзні засідання екологічної комісії мають покращити взаємодію влади і платників екологічного податку.

"Під час засідання екологічної комісії ми вирішили проводити виїзні засідання у райони. Там спілкуватимемося з пердставниками підприємств, які сплачують екологічний податок. У такий спосіб ми напрацюємо механізм взаємодії та співпраці", - повідомив ЯКИМЧУК.

Голова комісії упевнений: усі кошти, які будуть виділені на природоохоронні заходи, мають давати екологічний ефект.

Заступник голови облради, очільниця фракції "ВОЛЯ" Ольга ГАЛАБАЛА зазначила, що необхідно напрацювати і розпочати процес взаємодії влади, екологів та підприємств, що забруднюють екологію. Специфіка сплати екологічного податку полягає в тому, що де б підприємство не було зареєстровано, податок має сплачувати в місці викидів.

Наразі питаннями екології в області займаються чотири структури:

- департамент екології,
- фіскальна служба,
- статуправління,
- екологічна інспекція.

ГАЛАБАЛА наголосила на необхідності розробки механізму взаємодії між цими структурами, щоб всі цифри були в одній базі даних.

Серед основних питань, які обговорили члени екологічної комісії - необхідність грунтовного аналізу платників екологічного податку на "добросовісність", контроль за руслоочислювальними роботами, надання спецдозволів на користування надрами та інші.

Зважаючи на значні проблеми у сфері контролю за екологічним станом на Прикарпатті, Ольга ГАЛАБАЛА запропонувала, аби ситуацію контролювала громадськість.

"Треба запровадити інститут громадських інспекторів, які будуть моніторити та контролювати екологічну ситуацію», - зазначила вона.

Нагадаємо, що Ольга ГАЛАБАЛА під час третьої сесії облради наголосила на тому, що для наповнення бюджету Івано-Франківської області необхідно переглянути його дохідну частину та запропонувала депутатам звернути увагу на розміри ренти та екологічного податку, які сплачуються до обласного бюджету.

Поділитися новиною:
Поділитися