4 лютого, 15:11

Антикорупційний комітет витребує в Уряду стенограми засідань, на яких вирішували долю кіотських коштів

Антикорупційний комітет під час засідання 3 лютого одноголосно підтримав ініціативу народного депутата від партії «ВОЛЯ» Юрія Дерев’янка витребувати копії стенограм засідань Уряду від 23 грудня та 30 грудня 2015 року, на яких імовірно приймались рішення щодо коштів Кіотського протоколу.

«Сьогодні на комітет виноситься питання, щоб ми отримали для комітету і для розуміння того, що відбувалось, стенограму двох засідань Уряду, коли Уряд прийняв рішення щодо попередньої оплати фіктивній фірмі», — заявив депутат.

Дерев’янка вважає дуже добрим те, що на наступне засідання комітету запрошене керівництво Національного антикорупційного бюро.

Він нагадав, що ще 29 грудня 2015 року звернувся до НАБУ з інформацією про спробу вкрасти понад 500 млн гривень коштів Кіотського протоколу.

«Через 17 днів я отримав відписку від Антикорупційного бюро про те, що воно буде проводити моніторинг того, що вже відбулось, замість того, щоб протягом доби порушити відповідну кримінальну справу, а саме внести відомості до ЄРДР», — обурився парламентар.

«Але після того, як Уряд зробив піар-кампанію щодо цих всіх підтверджених фактів, вони внесли запис в ЄРДР через 21 день і відповідно почали розслідувати. Це дивна реакція і якісь подвійні стандарти», — зазначив Дерев’янко.

Нагадаємо,  Юрій Дерев'янко 29 грудня 2015 року заявив, що «екологічні» кошти, отримані Україною в рамках Кіотського протоколу, продовжують розкрадатися шляхом корупційних схем, про що свідчить цілий ряд фактів.

Він вимагав від Національного антикорупційного бюро провести розслідування  стосовно невикористання коштів Кіотського протоколу та бездіяльності урядовців; перевірити можливість неправомірної вигоди через таку злочинну бездіяльності; з'ясувати, чому дозволена передоплата у розмірі 70%; перевірити службовців ДП «Укрекоінвест» та Мінекології, яким чином фірма з ознаками фіктивності отримала 0,5 млрд. гривень.

З відповідними зверненнями депутат звернувся також в до Президента, Генпрокуратури та Служби безпеки.

27 січня Уряд звільнив виконувача обов'язків Міністра екології та природних ресурсів України Сергія Курикіна, директора департаменту кліматичної політики Міністерства Владислава Вежніна та директора ДП «Укрекоінвест» Олексія Коваля за результатами розслідування щодо замаху на злочин з розкрадання 550 мільйонів гривень коштів Кіотського протоколу.

Поділитися новиною:
Поділитися