12 лютого, 14:12

"УКРНАФТІ" можуть зупинити дозвіл на видобування нафти і газу, якщо не будуть сплачені податки громадам.ВІДЕО

"Якщо компанія "Укрнафта" не почне платити законну ціну за користування земельними ділянками для вибодування газу і нафти, ми будемо ініціювати призупинення спецдозволу на видобування. Потрібно припиняти ганебну практику, коли з наших надр качають газ і нафту, а місцеві громади з цього отримують лише розбиті дороги" - заявила Ольга Галабала, заступник голови облради та очільниця фракції "ВОЛЯ" під час робочої зустрічі з сільськими головами Косівського району. 

Під час зустрічі війти розповіли, що їх хвилює питання децентралізації, незаконної вирубки лісів, а найголовніше - недоотримання значних коштів до місцевих бюджетів від компаній, котрі видобувають нафту та газ на території району, передає прес-служба партії "ВОЛЯ".

Ольга ГАЛАБАЛА поінформувала сільських голів про те, які компанії видобувають газ і нафту на території району, хто є їх власниками та скільки податків вони сплачують. Видобучами нафти і газу в Косівськом районі є компанії "Укргазвидобування", "Газінвест", "Надрагаз" і "Укрнафта". Загалом, з газу і нафти, які видобуваються на території району сплачується 200 млн.грн. ренти, але всі 100% податку йде до державного бюджету. 

Сільські голови емоційно розповіли, що акти землекористування не переоформляються, оренду платиться за ставкою 1% і платиться за мізерні площі - 0,002 га і менше, хоча охоронні зони складають 300 метрів, за які ніхто не платить, а землею користуватися вже неможливо. Найбільше нарікань було на "УКРНАФТУ", яка зараз не переоформлює договора і не платить за землю. 

За результатами спілкування було вирішено провести відкрите засідання екологічної комісії, на якій розглянути питання сплати податку підприємством "Укрнафта", а також вирішити проблему Микулинецького газового родовища (не оформлені договори з РДА й не сплачується належна плата за землю).

Заслуговує уваги діяльність підприємства "Газінвест", яке має спецдозволи на три родовища,але з 2007 року ніякі вивчення покладів не здійснюються. Згідно з чинним законодавством надрокористувач має публічно висвітлювати скільки він видобуває нафти чи газу й скільки сплачує податку.

«Саме тому громадам потрібно діяти - інформувати Геоконтроль про будь які порушення. Ця служба може штрафувати підприємства за недотримання норм законодавства, а суми штрафів є колосальні. З них 50% йде в бюджет місцевої ради», - відзначила ГАЛАБАЛА.

Під час зустрічі Ольги ГАЛАБАЛИ з сільськими головами також обговорили питання об'єднання територіальних громад.

Сільголови мають дуже багато запитань шодо децентралізації і не знаходять на них відповіді. В Косівському районі не погоджені по Перспективному плану дві громади - Пістинська і Рожнівська. 

Було вирішено, що голови проведуть обговорення у своїх селах з громадами. РДА ще раз детально проаналізує фінансові показники, розміри освітньої та медичної субвенції. Буде організовано візит громад Косівщини до Печеніжинської, Верхнянської чи Старобогородчанської ОТГ, щоб побачити, як все працює на практиці.

Поділитися новиною:
Поділитися