17 лютого, 10:24

ГАЛАБАЛА: «Обласна рада має всі важелі впливу, щоб добитися справедливої сплати податків надрокористувачами». ВІДЕО

Надрокористувачі повинні платити законну ціну за користування земельними ділянками де видобуваються газ і нафта.

Про це повідомила заступник голови обласної ради, очільниця фракції «ВОЛЯ» Ольга ГАЛАБАЛА під час засідання комісії з питань екології та раціонального природокористування облради.

«Ситуація з надрокористуваннями у області є катастрофічна. Тому робочою групою ми будемо з’ясовувати усі проблеми екологічного податку і надр по районах. Адже ми бачимо, що нафту та газ викачують у величезних обсягах, але на місцевих бюджетах це не відображається. Якщо держава зобов’язує платити ренту, то вона сплачується у великих об’ємах, в області фактично залишаються копійки», - відзначила Ольга ГАЛАБАЛА.

На території Івано – Франківської області надано 156 спецдозволів на використання надр, з них 54 спецдозволи на видобування нафти та газу. Обласною радою спільно з фіскальною службою було проаналізовано суму надходжень податків  до обласного бюджету від даних підприємств за користування водою, газом, нафтою корисними копалинами загальнодержавного та місцевого значення.

 «У нас було засідання з представниками райдержадміністрації, районної ради та сільськими головами в Косівському районі, оскільки там багато питань по видобутку нафти та газу. Проаналізувавши усі матеріали ми побачили, що фактично ніхто не сплачує податок за землю, ця проблема спостерігається фактично всюди. Надрокористувачі здебільшого сплачують платять за землю за ставкою 1% або взагалі не оформляють договори. Великою проблемою є й те, що вони платять податок за площу де знаходиться сама скважина – це сотка - дві землі, за інші, а це є 300 метрів природоохоронної зони ніхто не платить, хоча земля не може бути ніким використана. Це є системна проблема усього Косівського району», - розповіла Ольга ГАЛАБАЛА.

Ольга ГАЛАБАЛА навела приклади по конкретних користувачах нафти і газу, які функціонують на території області. Зокрема, деякі з них, а «Богородчанинафтогаз» загалом сплачує 35 млн. грн. з них у місцевому бюджеті залишається 195 тис. грн. а за землю сплачується 19 тис. грн.  У їхньому розпорядженні Богородчанське родовище, Богрівська, Дзвинівська, Яблунька, Кричка ділянки. «Укргазвидобування» сплачує 130 млн. грн. загалом податку, з них фактично усі кошти ідуть як рента до державного бюджету, тільки 203 тис. грн. залишається у місцевих бюджетах, з них 93 тис грн. – сплата земельного податку.

«Велика проблема у Косівському районі та Яремчанській міській раді з «УКРНАФТОЮ». Тому протокольно було прийнято рішення запросити представників «УКРНАФТИ» на засідання екологічної комісії і розглянути сплату податків за Микулинецьке газове родовище, де не оформлені договори з РДА й не сплачується належна плата за землю» - відзначила ГАЛАБАЛА.

Обласна рада є відповідальна за погодження спецдозволів і надання гірничих відводів. Єдина структура, яка сьогодні займається контролем цих дозволів є департамент геоконтролю Держгеонадр, який знаходиться у Львові та працює на декілька областей одночасно. Заступник голови облради переконана, що громадам потрібно діяти - інформувати геоконтроль про будь які порушення. Ця служба може штрафувати підприємства за недотримання норм законодавства, суми штрафів є колосальні. З них 50% йде в бюджет місцевої ради.

«Обласна рада має усі важелі впливу, тому що крім того, що ми надаємо погодження на отримання спецдозволу ми маємо право ініціювати призупинення будь якого спецдозволу. Потрібно припиняти ганебну практику, коли з наших надр качають газ і нафту, а місцеві громади з цього фактично нічого не отримують», - підсумувала політик.

Поділитися новиною:
Поділитися