22 лютого, 20:30

Ольга ФЕДИШИНА: «Першочергова увага – належним умовам для навчання дітей»

Депутат обласної ради від партії «ВОЛЯ» Ольги Федишина провела депутатський прийом у селах Заріччя та Чорний Потік. Під час робочої зустрічі із депутатами райради Михайлом Дячуком і Тетяною Пришляк та сільським головою Василем Шовгенюком обговорили численні проблеми Чорного Потоку, першочергова з яких – будівництво школи, так як теперішнє приміщення не відповідає жодним встановленим нормам, повідомляє прес-служба партії «ВОЛЯ». 


«Питання будівництва будівництва школи у Чорному Потоці стоїть дуже гостро. Умови навчання, які сьогодні існують у школі є недопустимими. Ми повинні негайно вирішувати це питання, так як діти не можуть навчатися в таких умовах. Ще з 2012 року цим питанням займається народний депутат Юрій Дерев`янко.  З того часу ми написали велику кількість звернень, просили виділити кошти і теперішнє керівництво держави. Та на жаль, грошей із держбюджету ми так і не отримали», – говорить Ольга ФЕДИШИНА

Діти навчаються у пристосованих будівлях, одна з яких була відкрита ще в кінці XIX століття, друга – в 1956 та 1971 роках, третя – в приміщенні резиденції священика, а четверта – в житловому будинку для вчителів. Умови навчання для 410 учнів просто жахливі: дошка знаходиться на відстані 1 метр від школярів, сидіти незручно через вузькі парти та малі класи.
У минулому році з районного бюджету виділили 700 тис. грн., за які вже зведено фундамент під Чорнопотоківську ЗОШ І-ІІІ ст. Щоб це зробити, довелося зруйнувати один із корпусів школи, тому частина дітей змушена навчатися у приміщенні сільської ради. 
Крім того, на сесії надвірнянської районної ради, депутат від ВОЛІ Тетяна Пришляк звернулася до влади з вимогою виділити додаткове фінансування для реконструкції ЗОШ І-ІІІ ступенів в селі Чорний Потік. На продовження будівництва ЗОШ І-ІІІ ступенів в селі Чорний Потік передбачені кошти згідно з проектом Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2016 рік в сумі 200 тис.грн. Кошторисна вартість реконструкції школи становить близько 14 млн.грн. Депутат переконана, що необхідно добудувати школу та створити належні умови для навчання дітей. «Питання будівництва школи в с.Чорний Потік є дуже важливим, оскільки йдеться про створення належних умов для здобуття якісної освіти та для навчально-виховного процесу, про здоров’я та освіченість» - наголосила Тетяна ПРИШЛЯК.

«Також необхідне фінансування із обласного та державного бюджетів. По даному об’єкту був поданий проект для участі у конкурсному відборі проектів, які можуть бути профінансовані з Державного фонду регіонального розвитку» - відзначила ФЕДИШИНА. 
Одна з умов виділення коштів з цього джерела – наявність співфінансування з місцевих бюджетів. Тому свої пропозиції щодо необхідності фінансування будівництва школи у Чорному Потоці Ольга Федишина подала керівництву обласної ради та ОДА для виділення коштів з капітальних вкладень обласного бюджету.
У Чорному Потоці у критичному стані перебуває і будинок культури, який тепер використовують під спортзал. Стіна в ньому завалюється, стелю необхідно утепляти. «Дрібні ремонтні роботи можна виконати зусиллями і громади села, а для перекриття даху та укріплення стіни необхідно залучити кошти з бюджетів вищих рівнів, оскільки громада села таких коштів немає», – каже Ольга ФЕДИШИНА.

У Заріччі необхідно віднайти шляхи для продовження будівництва спортивного залу у місцевій загальноосвітній школі. Ольга Федишина порушила питання про необхідність виділення коштів на цей об’єкт з обласного бюджету у своїх зверненнях до голови Івано-Франківської обласної ради та ОДА.

Крім того, на прохання жителів Надвірнянського району депутат звернулася з проханням виділити кошти з обласного бюджету й на інші об’єкти в районі: дошкільний навчальний заклад в Білих Ославах; газопровід Надвірна-Ланчин, спортивний плавальний басейн у Надвірній, добудова Битківської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

Поділитися новиною:
Поділитися