23 лютого, 14:46

Люди ВОЛІ у Коломиї повторно домагаються запровадження електронних петицій

Міська влада Коломиї не підтримала запровадження електронних петицій під час останньої сесії міської ради. Депутатами не були внесені зміни до Регламенту стосовно електронних петицій, які були запропоновані людьми «ВОЛІ».

Про це повідомив координатор міської організації партії «ВОЛЯ» Михайло РОГІВ.

Раніше, «ВОЛЯ» запропонувала проект змін до Регламенту Коломийської міської ради та проект Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій. У зверненні до голови Коломийської міськради, волівці наголосили, що створення, публікація, збір підписів та реєстрація автора електронної петиції на сайті міськради проводиться в ручному режимі, що дає можливість адміністратору діяти на свій лад та розсуд.

У зв`язку з цим ми попросили мінімізувати втручання адміністратора в роботу програмного забезпечення. Спеціально створеною робочою групою, котра займалася правками до Регламенту Коломийської міської ради та Положенням про порядок подання та розгляду електронних петицій були внесені зауваження. 

«Робоча група недостатньо попрацювала . Нею не було враховано всі пропозиції щодо відповідності електронних петицій вимогам чинного законодавства», - відзначив Михайло РОГІВ.

Активіст ВОЛІ переконує, депутатам не вистачило політичної волі надати можливість доступу та можливості звернення у формі електронних петицій мешканцям Коломиї. Основне зауваження, на яке опираються депутати – у Законі України "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції", законодавець чітко не вказав кількість підписів необхідну для розгляду петиції, і цим самим надав можливість органу місцевого самоврядування самому визначити необхідну кількість. 

«Ми не почули чіткого обґрунтування до зауважень по проекту електронних петицій. Складається враження, що депутати незацікавлені в тому, щоб такий сервіс працював і був доступний для людей», - говорить РОГІВ.

Люди ВОЛІ мають намір продовжувати добиватися запровадження електронних петицій у міській раді. Таким чином, волівці повторно звертатимуться до робочої групи, щоб доопрацювати даний проект. Відповідно до проекту, електронна петиція у Коломиї має набрати не менше 200 підписів, і тільки тоді її буде розглядати міськрада протягом 10 днів.

Нагадаємо, що люди ВОЛІ також ініціювали запровадження інституту електронних звернень та петицій на сайті Коломийської районної ради.

Поділитися новиною:
Поділитися