26 лютого, 18:19

ВОЛЯ триматиме на контролі фінансування будівництва Укрнафтою школи у Биткові.ВІДЕО

ВОЛЯ відстояла відновлення фінансування будівництва Битківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Надвірнянського району, розраховану на 480 учнівських місць . Добудова Битківської школи буде здійснюватися за кошти «Укрнафти».

Про це заявила депутат Надвірнянської районної ради Тетяна Пришляк, після засідання регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиціних програм та проектів регіонального розвитку ОДА.

Даний об'єкт будують вже більше 10 років. Колись керівництво «Укрнафти» пообіцяло битківчанам, що будівництво школи підприємство профінансує, оскільки на території смт.Битків знаходяться багато виробничих потужностей НГВУ.

«Раніше Укрнафта відмовилася завершити цей об’єкт, який вона зобов’язалася фінансувати. Сьогодні ми отримали позитивну інформацію від заступника голови ОДА Сергія Басараба, який запевнив, що кошти від «Укрнафти» таки будуть залучені», - відзначила Тетяна Пришляк.

Вартість проекту з добудови школи складає 7,5 млн гривень. В районному бюджеті передбачено співфінансування в розмірі 10%. 

Люди ВОЛІ тривалий час відстоюють питання добудови Битківської школи. Раніше, народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко звертався до «Укрнафти» щодо добудови школи, також з відповідним проханням до голови обласної ради. Крім того були звернення до керівників ОДА від депутата обласної ради (фракція «ВОЛЯ») Ольги Федишиної.

Тетяна Пришляк, на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук» зазначила, що через діяння «Укрнафти» жителі Биткова мають лише знищені дороги, мости, занедбані інфраструктурні об'єкти. 

«Окрім того через величезну кількість охоронних земель навколо споруд Укрнафти, селище не може розвиватись, не має куди розбудовуватись» - йдеться у дописі.

Пришляк сподівається, що можливо нарешті підприємство, яке впродовж десятиліть викачує природні багатства допоможе громаді вирішити важливу соціальну проблему.

Цими днями народний депутат Юрій Дерев’янко та заступник голови облради Ольга Галабала зустрічалися із громадами селища Битків, Пнів та Пасічна де розгядалилося дане питання а також ситуація зі сплатою податків «Укрнафтою». Нагадаємо, люди ВОЛІ розпочали детальний аналіз сплати податків надрокористувачами, які видобувають надра на території області, зокрема й Укрнафти. Під час зустрічей з громадами, заступник голови облради, очільниця фракції «ВОЛЯ» Ольга Галабала інформує громади про те, як сплачуються податки та які реальні кошти громади мають отримувати від надрокористувачів. Під час зустрічі з громадою Биткова,  люди ВОЛІ повідомили , зараз більшість підприємств сплачують ПДФО не за місцем розташування виробничих потужностей, а за місцем  юридичної реєстрації. На сьогодні громади області недоотримують близько 20 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Складається дивна ситуація: люди працюють і виробничі потужності знаходяться у Пасічні, Пньові та Биткові, а податки сплачують в іншому місці. Галабала наголосила, що громадам необхідно домогтись того, щоб ПДФО сплачувався на місцях, де підприємства здійснюють свою роботу, та запропонувала сільголовам звернутись до керівництва «Укрнафти» з відповідним проханням.

Політик відзначала той факт, що на території Пньова, Пасічної та Биткова добувають найбільше нафти і це найстаріший нафтопромисел у Надвірнянському районі. Найбільша проблема, що в «Укрнафти» більше як пів року назад закінчився термін дії дозволу на видобуток щодо Битків-Бабченського родовища. Скважини там зараз незаконсервовані і перебувають в аварійному стані. 

Люди ВОЛІ й надалі мають намір продовжувати аналіз сплати податків надрокористувачами, ставати на захист громад та наводити лад у всіх інших громадах, які не отримують справедливої оплати від користувачів.

Поділитися новиною:
Поділитися