22 березня, 16:29

Волонтер Олена Редюк: Мене збудив Майдан і я знаю, що «ВОЛЯ» - партія Майдану

Олена Редюк  - керівник  Центру координації допомоги воїнам АТО і членам їх сімей при Сквирський РДА (Київська область).  Вона неодноразово особисто їздила на Схід, доставляла допомогу українським військовим на полігони. Під час Форуму людей ВОЛІ Олена Редюк була нагороджена відзнакою за волонтерську діяльність. Про свій шлях до волонтерства, перемоги та про те, що надихнуло її долучитися до партійців «ВОЛІ» Олена розповіла сама.

Мене збудив Майдан

«Все почалося з організації Майдану у Сквирі. 18 років я працювала економістом в банку «Україна». Потім банк ліквідували і я стала приватним підприємцем. Коли розпочався другий Майдан, я особисто возила матеріальну допомогу активістам, передавала махрові рушники зі свого магазину. Але коли було вбито перших Героїв Небесної Сотні, під пам’ятник Шевченка у Сквирі вийшов теперішній координатор партії «ВОЛЯ» Володимир Добровольський і я стала поруч з ним. Тоді нас було 12 людей. До Майдану у мене був мій бізнес і доволі успішний:  два магазини, оптовий склад. В мене неначе була власна мушля, була моя родина і більше мене нічого не цікавило. Я ніколи не була в жодній партії. Але мене збурив Майдан. І я до тепер сподіваюся, що ми перебудуємо країну Україна. Адже я точно знаю, що «ВОЛЯ» - це партія Майдану», - переконана  Олена Редюк.

Коли розпочалися буремні події на Сході України, старший син Олени, сержант Державної служби з надзвичайних ситуацій,  пішов служити добровольцем у зону АТО. Звичайно, що Олена не могла бути поруч з ним, але вирішила допомагати іншим українськім воїнам на яких так само чекали дома матері і кохані.

«У серпні 2014 року мій старший  син пішов добровольцем у зону АТО.  І мені запропонували поїхати волонтером на Схід. Я взяла машину і поїхала Зі мною поїхали полковник ЗСУ у відставці і священник Київського патріархату. Ми відвозили допомогу, яку зібрала громада села Пищики. Ми їздили у Новоайдар і у Волноваху», - згадує Олена Редюк.

На прохання Сквирського військомату, Олена разом з однопартійцями  Володимиром Добровольським, Іриною Літвиненко, Олександром Швидким та іншими активістами збирала продукти харчування і відвозила їх на військові полігони. Аби в буквальному сенсі нагодувати бійців, які були змушені терміново підвищувати свою боєздатність.

Очолити Спілку учасників АТО Сквирщини мене запросили самі бійці

Коли ж  постало питання про створення Спілки учасників АТО, саме учасники бойових дій наполягали на тому, щоб на захист їх прав стала волонтер, мати бійця, людина ВОЛІ Олена Редюк.

«Спілка створювалась за ініціативи Сквирської райдержадміністрації. На голову пропонували іншу людину, але хлопці розуміли, що їх водять за носа.  І  зрештою, мою кандидатуру підтримало 19 людей. Визначальним стало те, що деякі з хлопців, які воювали,  бачили мене у Волновасі», - пояснила Олена

Все, що ми маємо сьогодні – результат невпинної роботи протягом 9 місяців

Однак, це поважне призначення стало для людини ВОЛІ лише початком виснажливої боротьби за те, щоб державні органи виконали свої зобов’язання перед захисниками України. Насамперед, новоутворена спілка не отримала жодної обіцяної допомоги, окрім невеличкого приміщення. Фактично, ані бійці, ані активісти не мали жодного фінансування для здійснення статутної діяльності. Не було коштів навіть для того, щоб відправити бійців у шпиталь, покласти квіти загиблим, або вирішити будь-яке питання.

«Коли анонсувалася  створення спілки учасників АТО у Сквирському районі, керівництво оголосило що надасть і приміщення, і ком’ютер, і секретаря для ведення справ. Але за все довелося повоювати і на сьогоднішній день – все, що ми маємо, ще результат діяльності 9 місяців», - обурилася Олена Редюк.

Не менш ганебна ситуація склалася і навколо утвореного Центру координації допомоги воїнам АТО при Сквирський РДА, який очолювала діючий заступник райдержадміністрації Олена Іванченко.

«За два тижні до Нового року до нас приїздили представники Центру координації допомоги військовослужбовцям при Київській ОДА.  Після зустрічі з керівниками структурних підрозділів вони зробили висновок, що у Сквирському районі найбільш ганебна ситуація по відношенню до учасників бойових дій. І вже 16 січня 2016 року мене призначили радником голови Сквирської РДА, а  згодом – головою Центру з координації допомоги воїнам АТО і членам їх сімей. Олена Іванченко, яка обіймала цю посаду до того, стала моїм заступником. Однак вона не брала участі у нашій роботі, хоча й отримує зарплатню», - розповіла людина ВОЛІ.

ВОЛЯ до перемоги

Відтак новий 2016 рік розпочався для Олени Редюк з нових випробувань: Спілка учасників АТО Сквирщини не отримала жодного фінансування з районного бюджету, а робота Центру координації допомоги воїнам АТО так і не була налагоджена. Тоді Олена зрозуміла, що треба вдаватися до рішучих дій.

3  березня 2016 року  вона виступила на черговій  сесії Сквирської ради, де оголосила про те, що Спілка  учасників АТО Сквирщини, одноголосно  визнала роботу по Сквирської райдержадміністрації по соціальному захисту воїнів АТО – незадовільною. Також було вказано на всі недоліки роботи Центру координації допомоги. Звіт самої Олени Іванченко так само не задовольнив депутатів райради. Тому на сесії райради було вирішено звернутися до голови Київської ОДА з клопотанням про вирішення питання  активізації роботи  по забезпеченню  соціального захисту учасників АТО  і визнати роботу Сквирської РДА в цьому напрямку незадовільною. Зараз Олена Редюк домагається виділення з районного бюджету коштів для фінансування  Спілки учасників АТО Сквирщини у розмірі 80 тис грн на рік. Але це рішення цього питання постійно наштовхується на перепони.

«Депутати Свирської міської ради вже ухвалили відповідне рішення. Але через суто формальні порушення процедури, втілити його фактично неможливо. Тож тепер ми будемо вимагати переголосування», - підсумувала свою розповідь Олена Редюк.

Попереду в Олени Редюк безліч роботи і  клопотів. Однак  перші перемоги надають їй неабиякої наснаги і натхнення. Головне,  що результат її діяльності  – це реальна  допомога  людям. На сьогодні Спілка учасників АТО Сквирщини нараховує понад 150 членів. Загалом на захист України стало біля 500 бійців зі Сквирського району. Олена Редюк  переконана – всі вони мають повернутися і отримати гідне  життя у рідному краї. Саме той мир і злагоду, які захищають зараз у зоні АТО заради всієї України.

Поділитися новиною:
Поділитися