2 червня, 13:16

Нардеп «ВОЛІ»: Понад 30 мільйонів євро «кіотських» коштів лежать в «Укрексімбанку» та 52 млн євро — на казначейському рахунку

Невикористаними залишаються 2 млрд. 386,1 млн. грн коштів Кіотсього протоколу.

Про це заявив народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко в ефірі Громадського радіо 31 травня.

Зокрема, за його словами 1 млрд. 448, 3 млн. грн. (близько 52 мл євро) знаходяться на єдиному казначейському рахунку та 32,49 млн. євро — на рахунку в «Укрексімбанку».

Депутат переконаний, що спроби розкрадання коштів Кіотського протоколу найвищими посадовими особами мають бути розслідувані до кінця, зокрема новим генпрокурором Юрієм Луценко.

«Дуже хочеться, щоб новий прокурор Юрій Луценко довів цю справу до кінця, і це буде одним з його іспитів на цій високій посаді», — заявив нардеп.

Разом з тим, Дерев’янко вважає, що перспектива розслідування цих справ «примарна».

Він нагадав, що до Революції Гідності цим питанням займалися правоохоронні органи режиму Януковича.

«В цей період дуже агресивно грабували кошти Кіотського протоколу», — заявив Дерев’янко.

Він констатував, що після Революції Гідності цей процес, на превеликий жаль, продовжився.

«7 травня 2014 року тодішній прем’єр Арсеній Яценюк підписав урядовий документ про те, щоб заплатити 2,9 млрд гривень на фіктивні фірми, з них 850 млн гривень — уже негайно в той тиждень було підписано», — розповів парламентар.

Він повідомив, що активісти партії «ВОЛЯ» оприлюднили цю інформацію, і виявилось, що ці фірми абсолютно фіктивні, в результаті чого була порушена кримінальна справа.

«Виявилось, що ці всі фірми були заготовлені Юрієм Іванющенко. Тобто вони йшли по старій заготовленій схемі», — підкреслив депутат.

Він повідомив, що остання відповідь на його численні звернення від ГПУ в січні говорить, що Іванющенку пред’явлена підозра і є судове рішення про його затримання і доставлення до суду. «Жоден посадовець, який брав участь у цій справі, підписував документи, а це був міністр екології Мохник, прем’єр Яценюк, не покараний", — обурився Дерев’янко.

«Не можливо говорити тільки про одного Іванющенка, коли мова йде про велику кількість осіб, які підписували документи, ухвалювали відповідні рішення», — додав він.

Дерев’янко повідомив, що в кінці 2015 року була інша спроба вкрасти кошти Кіотського протоколу за приблизно тим самим сценарієм.

«Майже 500 млн гривень спрямували на фіктивну фірму, яка наче виграла цей тендер. Мало того, уряд прийняв рішення про 70% попередньої оплати, а не 30% як завжди», — нагадав нардеп.

Він повідомив, що тоді вже знайшли «цапа-відбувайла» — виконуючого обов’язки міністра екології Курикіна. «І зараз ще одного знайшли цапа-відбувайла — це секретар тендерного комітету, який начебто все це організував», — розповів Дерев’янко.

Він підкреслив, що гроші частково повернуті Японії —  а це 7,5 мільйонів євро. «Ще 77,5 мільйони євро зараз зависли в «Укрексимбанку» і ведуться переговори з японської стороною щодо можливості продовження використання цих коштів», — поінформував нардеп.

«За останні 2 роки не було бажання і політичної волі, щоб використати ці кошти. Якщо б навіть ці 7,5 млн євро були витрачені хоча б на автомобілі Prius, то це означає, що кілька сотень патрульних автомобілів було б у наших поліцейських. І цього навіть немає», — підкреслив нардеп.

«Це абсолютна злочинна недбалість, або бездіяльність», — підсумував Дерев’янко.

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що справи щодо незаконної розтрати Кіотських коштів соратником колишнього президента Віктора Януковича Юрієм Іванющенком «не лежатимуть мертвим тягарем». Він повідомив, що всі кримінальні провадження щодо Іванющенка передані до департаменту спеціальних розслідувань, які очолює Горбатюк.

Поділитися новиною:
Поділитися