7 червня, 09:47

"ВОЛЯ" пропонує саджати "кнопкодавів" у Раді на 5-7 років

Народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко зареєстрував в парламенті законопроект 4696-1, яким вводиться кримінальна відповідальність за "кнопкодавство" у Верховній Раді.

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Законопроектом пропонується встановити кримінальну відповідальність за використання картки іншого народного депутата України (в тому числі дубліката) при реєстрації та голосуванні за допомогою електронної системи, що каратиметься позбавленням волі на строк від 5 до 7 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.

Документ пропонує внести до Регламенту Верховної Ради зміни, якими передбачити питання повноважності Ради, забезпечити скасування обмежень участі позафракційних народних депутатів України в роботі парламенту і його органів.
Проектом передбачається встановити, що за звичайних обставин календарний план роботи сесії формується з урахуванням тритижневого циклу роботи Верховної Ради, в якому 2 тижні поспіль відводяться для пленарних засідань ВРУ, роботи в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах) , наступний за ними тиждень – для роботи нардепів з виборцями.

Протягом тижня, відведеного для пленарних засідань парламенту, робота в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах), проводиться:
1) у понеділок з 11:00 до 13:00 – засідання Погоджувальної ради, з 14:00 до 17:30 – вечірнє пленарне засідання;
2) у вівторок два засідання: ранкове – з 10:00 до 14:00 з перервою з 12:00 до 12:30 і вечірнє – з 16:00 до 18:00;
3) в середу з 10:00 до 16:00 – робота в комітетах, тимчасових спеціальних комісіях і тимчасових слідчих комісіях, депутатських фракціях (депутатських групах), після 16 годин – засідання Ради комітетів;
4) у четвер два засідання: ранкове – з 10:00 до 14:00 і вечірнє – з 16:00 до 18:00;
5) у п’ятницю – парламентські слухання за рішенням Верховної Ради, а також відводиться час для самостійної роботи народних депутатів, пов’язаної із здійсненням депутатських повноважень.

Крім того, проект пропонує врегулювати порядок створення, діяльності та припинення коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, парламентської опозиції, а також оприлюднення інформації про їх членах.

Зокрема, законопроект передбачає формування коаліції протягом одного місяця з дня відкриття першого засідання новообраної Верховної Ради або протягом одного місяця з дня припинення діяльності попередньої коаліції.

Дерев'янко зазначає, що місячний строк формування коаліції обчислюється  в календарних днях.

"Цей строк починається з дня відкриття першого пленарного засідання новообраної Верховної Ради або з іншого дня чергової чи позачергової сесії Верховної Ради, з якого відповідно до цього Регламенту діяльність коаліції визнається припиненою, і закінчується о 24-й годині тридцятого календарного дня", - сказано в документі.

Нагадаємо, законопроект 4696-1 Юрія Дерев'янка про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України та Кримінального кодексу України щодо реалізації окремих положень Рекомендацій Місії Європейського Парламенту з оцінки потреб, що розроблені з метою підвищення якості українського парламентаризму та викладені у "Доповіді та Дорожній карті щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України" було зареєстровано 30 травня.

Юрій Дерев'янко раніше заявив, що фактично  і юридично коаліції уже не існує, оскільки  Блок Петра Порошенка складає 142 нардепи,а  Народний фронт — 81 народний депутат.

Поділитися новиною:
Поділитися