14 червня, 12:28

«ВОЛЯ» закликала не допустити обмеження прав позафракційних депутатів у Верховній Раді шляхом змін до Регламенту

Законопроект 4696, який передбачає внесення змін до Регламенту Верховної Ради, суттєво обмежує права позафракційних народних депутатів.

Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев’янко під час спільного брифінгу в парламенті з позафракційними народними депутатами Вікторією Пташник та Віктором Чумаком.

"Обмеження прав позафракційних народних депутатів, запропонованих в цьому законопроекті, є неприпустимим. Ми сьогодні в парламенті маємо близько 40 позафракційних народних депутатів, які представляють інтереси понад 6 мільйонів виборців", — заявив Дерев’янко.

Він підкреслив, що законопроектом 4696,  внесеним БПП та Народним фронтом за підтримки Радикальної партії і Самопомочі, намагаються протягти зміни до Регламенту, коли позафракційні депутати будуть позбавлені  права законодавчої ініціативи, бо механізм попереднього розгляду законопроекту комітетами перед його реєстрацією, взагалі не допускає можливості реєстрації законопроекту, який не буде подобатись фракціям більшості.

Дерев’янко також підкреслив, що цей законопроект, який зареєстрували фракції більшості, не містить жодного слова стосовно регулювання діяльності коаліції та опозиції. 

"19 числа Президент матиме право розпустити парламент  в зв’язку з тим, що в так званій коаліції лише 223 народних депутатів, а відлік 30 днів почав рахуватися з 19 травня", — заявив нардеп.

Він пояснив, що Блок Петра Порошенка налічує 142 народних депутати, а Народний фронт — 81, тобто для коаліції не вистачає як мінімум 3 депутатів.

Дерев’янко повідомив, що зареєстрував альтернативний законопроект 4696-1, який передбачає:

- кримінальну відповідальність народних депутатів України за неособисте голосування — позбавлення волі на 5-7 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років;

- скасування обмежень участі позафракційних народних депутатів України у роботі Верховної Ради та її органів;

- визначає, що розпорядником публічної інформації є Апарат Верховної Ради, зокрема, і щодо наявності чи відсутності коаліції.

Нардеп також повідомив, що зареєстрував окрему постанову 4716 про формування нової коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, для того, щоб спікер Андрій Парубій оголосив про припинення з 19 травня діяльності коаліції "Європейська Україна" та запропонував депутатським фракціям сформувати нову коаліцію.

Дерев’янко закликав народних депутатів не підтримувати запропоновані фракціями більшості зміни до Регламенту та прийняти проект постанови 4716 "Про формування нової коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України".

В свою чергу позафракційний народний депутат Вікторія Пташник заявила, що роботу парламенту потрібно зробити прозорою та ефективною, щоб кожен депутат міг долучитися до роботи над законопроектами.

"Поряд з конкретними позитивними нормами ми, як позафракційні народні депутати, бачимо недоліки. Адже, якщо ми приймемо законопроект 4696, права позафракційних фактично будуть знівельовані", — сказала вона.

Пташник підкреслила, що позафракційні депутати вже зараз мають певні труднощі в своїй роботі: їм складніше включати свої законопроекти в порядок денний та відстоювати їх розгляд.

"Якщо ми приймемо законопроект 4696, ми будемо позбавлені можливості брати участь в погоджувальній раді, ми будемо позбавлені права ставити питання до уряду…Фактично законопроект 4696 змусить нас, позафракційних народних депутатів, долучатись до однієї з існуючих фракцій в парламенті для того, щоб мати можливість якісно працювати", — заявила Пташник.

Позафракційний депутат Віктор Чумак зазначив, що парламентська реформа сьогодні вкрай необхідна. "На жаль, реформування парламентської діяльності проходить в такий спосіб, який не враховує інтересів всіх парламентарів", — заявив він.

"Відсікається 225 депутатів, які є мажоритарниками, тому, що кожен із них потенційно може стати позафракційним. Залишати їх поза межами парламентської діяльності просто неприпустимо", — заявив Чумак.

Нагадаємо, народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев'янко зареєстрував в парламенті законопроект 4696-1, яким вводиться кримінальна відповідальність за "кнопкодавство" у Верховній Раді. За не персональне голосування законопроект пропонує позбавляти депутатів волі на строк від 5 до 7 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років.

Прес-служба партії «ВОЛЯ»

Поділитися новиною:
Поділитися