21 червня, 12:50

«ВОЛЯ» Київщини закликає більш активно розвивати органічне виробництво в аграрному секторі

Органічне  виробництво надзвичайно вигідний бізнес для фермерів Київської області, оскільки органічні зернові й технічні культури здебільшого йдуть за кордон. Крім того, і в світі, і в Україні  спостерігається стійкий попит на екологічно чисті продукти, тому варто більше уваги приділяти інвестиціям в аграрний сектор.

Таку думку висловив депутат Сквирської міської ради від партії «Воля», керівник ДП «Дослідне господарство «Сквирське» ІАП НААН Андрій Вдовиченко. Саме на базі цього підприємства створено один із найбільших у Європі демонстраційних полігонів, де кожен охочий може ознайомитися із принципами та методами органічного агрогосподарства в реальних умовах виробництва. Також фахівці дослідної станції надають необхідну консультаційну підтримку, регулярно проводять на базі установи органічні дні поля, семінари, «круглі столи».

«Сьогодні попит на екологічну  продукцію значно перевищує пропозицію. Річне зростання органічного виробництва в Україні в найближчій перспективі оцінюють по-різному, дехто навіть прогнозує зростання на рівні 80-100%», - зазначив Вдовиченко.

Він нагадав, якщо на початку 2003 р. в Україні було зареєстровано 31 господарство, що отримало статус «органічного», то в поточному році таких налічують майже 400. Під органічне виробництво сертифіковано майже 400 тис га сільгоспугідь і понад півмільйона гектарів дикоросів. За словами волівця, понад 90% рослинницької органічної продукції, виробленої в Україні, йде на експорт. Найбільшим попитом користуються пшоно, спельта (двозерна пшениця), пшениця, соя, чорниця заморожена, кукурудза, березовий сік, ячмінь тощо. 

Людина ВОЛІ вважає, що така динаміка спонукає більш активно переорієнтовувати економіку держави та розвивати аграрний сектор. Та й показники господарств це підтверджують. «Наші результати засвідчили: вітчизняні сорти в умовах органічного виробництва переважають сорти закордонної селекції за рівнем врожайності та якістю. Так, урожайність пшениці озимої сортів Чародійка білоцерківська становила 73,8 ц/га, Подолянка – 67,9, Поліська 90 – 65,2», - розповів Вдовиченко.

Він також зазначив, що сертифікацію вітчизняної продукції проводять згідно з міжнародними правилами. На території країни працюють понад 15 іноземних і один український сертифікаційній орган «Органік стандарт», що має міжнародну акредитацію на проведення сертифікаційних робіт і визнання Єврокомісії й Швейцарської Конфедерації. 

Прес-служба партії "ВОЛЯ"

Поділитися новиною:
Поділитися