ОБЛРАДА ВИДІЛИТЬ КОШТИ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД СТИХІЇ З РЕЗЕРВНОГО ФОНДУ ОБЛРАДИЗа результатом звернення депутатів від партії «ВОЛЯ» обласна рада виділить кошти з резервного фонду постраждалим від стихії, яка пройшла на Прикарпатті 20 червня. Внаслідок сильної зливи та граду постраждала частина районів Івано-Франківської області (Надвірнянський, Богородчанський, Коломийський, Калуський, Тисменицький та Тлумацький райони). Волівці переконані, що ця стихія може бути кваліфікована як надзвичайна ситуація місцевого рівня, адже збитки від неї величезні.
“На сьогодні продовжують працювати комісії, які підраховують обсяг збитків по кожному з районів. Зокрема, по Надвірнянському районі за попередніми підрахунками, це близько 1 млн грн, з них по м. Надвірна 500 тис. Однак у в резервному фонді міського бюджету є лише 200 тис. У Верхнянській ОТГ сума збитків по адмінбудівлях - 50 тис та 200 тис по приватних будинках, таких коштів ОТГ не має” - зачитала у зверненні фракції “ВОЛЯ” депутат Ольга ФЕДИШИНА.
Волівці впевнені, що збитки від негоди - це проблема не лише окремих громад, а спільна для всієї області.
Тому позиція партії «ВОЛЯ»: першочергово підтримати громади та після визначення суми збитків виділити кошти з обласного бюджету тим громадам, які не мають власних коштів на подолання наслідків стихійного лиха.
Керівництво облради запевнило, що після подачі документів райдержадміністраціями, облрада виділить кошти на відшкодування збитків за рахунок резервного фонду, який нещодавно було збільшено на 5 млн. грн.
РОБОТА ФРАКЦІЇ «ВОЛЯ» в Івано-Франківській облраді
Пленарне засідання 24 червня 2016 року
Виїзне засідання шостої сесії обласної ради відбулось на базі фермерського господарства “Прометей” та ТзОВ “Прут-Генетик” (с. Матеївці Коломийського району) та було присвячене розвитку агропромилового сектору в області. Депутати обговорили стан і перспективи розвитку сільськогосподарського виробництва в області, хід виконання регіональної цільової програми заходів та робіт у галузі розвитку земельних відносин в Івано-Франківській області до 2020 року.
«ВОЛЯ» ЗОБОВ’ЯЗАЛА ДЕРЖГЕОКАДАСТР РОЗ’ЯСНИТИ ЛЮДЯМ ЯК ВИПРАВИТИ ПОМИЛКИ У ЗЕМЕЛЬНІЙ ДОКУМЕНТАЦІЇ
Багато людей скаржаться на те, що у їхній земельній документації є помилки або накладки та неспівпадіння в кадастровій карті (у державному акті земельна ділянка одна, а в земельному кадастрі вона відображається в іншому місці чи за іншим номером) і вони не знають як швидко та безкоштовно їх виправити.
Тому Ольга ГАЛАБАЛА під час сесійного засідання запропонувала зобов’язати Держгеокадастр опублікувати у районних, обласних ЗМІ роз’яснення щодо виправлення помилок у земельних актах та виявлені накладки і неспівпадіння в кадастровій карті. «Люди повинні знати за якою короткою процедурою мають діяти, аби районні відділення Держгеокадастру не відправляли людей на комерційні фірми, а чітко роз’яснили куди звернутись та що робити у випадку таких накладок». Депутати облради підтримали таку пропозицію волівців.
МАРІЯ РУДИК: КАБМІН МАЄ ЗБІЛЬШИТИ ЗАКУПІВЕЛЬНІ ЦІНИ НА М’ЯСО ТА МОЛОКО
Депутати облради від партії «ВОЛЯ» виступають за збільшення цін на закупівлю молока та м’яса від населення, адже реальна ціна за якою викуповується така продукція у селян не виправдовує себе і через це утримання великої рогатої худоби є не вигідним.
Марія РУДИК наголосила, що «згідно з Постановою КМУ від 24 листопада 2009 року зі змінами, мінімальна допустима закупівельна ціна на молоко за тонну - 2 200 грн, на м'ясо ВХК – 17 250 грн, на свинину – 12 300 грн за тонну. Це означає, що за літр молока - це 2,2 грн». Хоча за ці роки ціни на молоко та м’ясо за прилавками магазинів значно зросли, у селян їх закуповують за надто низькими цінами.
Депутати обласної ради підтримали пропозицію «ВОЛІ» додати ще один пункт щодо врегулювання граничної допустимої мінімальної ціни на молоко та м'ясо до звернення, що направляється від облради до Прем’єр-міністра та ВРУ.
ОЛЬГА ГАЛАБАЛА: АГРОХОЛДИНГИ НЕ СПЛАЧУЮТЬ ЗА ПАЇ ГРОМАДАМ БІЛЬШЕ 25 МЛН. ГРН. НА РІК
В області підприємці не мають оформлених договорів оренди та не сплачують за оренду паїв, в результаті громади недоотримують більше 25 млн.грн на рік.
“До прикладу, лише в Богородчанському районі не оформлено договори більше як на 4300 га паїв. З них 2000 га не сплачує фірма “Оскар” - сказала Ольга ГАЛАБАЛА.
Ольга ГАЛАБАЛА наголосила, що часто аграрії висловлюють бажання оформити землю, але Держгеокадастр чинить перешкоди. За ініціативи фракції «ВОЛЯ» обласна рада в проекті рішення зобов’язала Держгеокадастр провести роботу для того, щоб легалізувати всі паї, врегулювати питання укладення договорів оренди на паї, а у випадках несплати оренди передавати інформацію про підприємства-боржники до правоохоронних органів.
ОЛЕГ АТАМАНЮК: ВЛАДА НЕ ПОГОДЖУЄ МЕЖІ ГІРСЬКИХ РАЙОНІВ ОБЛАСТІ (КОСІВСЬКОГО, ВЕРХОВИНСЬКОГО, ЯРЕМЧАНСЬКОЇ МІСЬКРАДИ), ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ НА ЗЕМЛІ
У селах трьох гірських районів області - Верховинському, Косівському та Яремчанській міській раді, де земля дуже цінна та дорога, немає погоджених меж населених пунктів.
«Це створює можливості для розкрадання та нецільового використання дороговартісної гуцульської землі та не дозволяє власникам повноцінно розпоряджатись земельними ділянками» - наголосив Олег АТАМАНЮК.
Під час виїзної сесії облради «ВОЛЯ» звернулася до Держгеокадастру з вимогою прискорити процедуру та встановити межі районів, що унеможливить спекуляції із землею гірських районів.
«ВОЛЯ»: ЗЕМЛІ ЗА МЕЖАМИ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ МАЮТЬ БУТИ В РОЗПОРЯДЖЕННІ ГРОМАД
Під час виїзної сесії облради депутати підтримали пропозицію «ВОЛІ» та офіційно ухвалили звернення до ВРУ та Прем’єр-міністра про те, що необхідно підтримати законопроект 4355 (автором якого є народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко). За яким, землі поза межами населених пунктів перейдуть у власність об’єднаних територіальних громад.
РОБОТА ПАРТІЇ «ВОЛЯ» на ПРИКАРПАТТІ з 23 до 28 червня
«ВОЛЯ» ВШАНУВАЛА ПАМ’ЯТЬ ВОЇНІВ КАРПАТСЬКОЇ СІЧІ НА ЯРЕМЧАНЩИНІ
На Яблуницькому перевалі жителі Івано-Франківщини та Закарпаття вшанували пам'ять чотирнадцяти воїнів Карпатської Січі, які загинули від ворожих рук окупантів далекого 1939-го, і лише 20 років тому їхні тіла перепоховали на священному місці в с. Яблуниці.
«Ще раз і ще раз схиляю низько голову перед всіма героями, які віддали своє життя за волю і незалежність Української Держави!» - Андрій МАРІЙЧИН, депутат облради від партії «ВОЛЯ».
«Цей захід дав можливість показати молодому поколінню наших справжніх героїв, яких ми не маємо права забувати» - Марія РУДИК, депутат облради від партії «ВОЛЯ».
«Вдячний цим воїнам за те, що ми зараз можемо вільно зібратись. Ми пам’ятаємо наше минуле та гордимося ним» - Володимир Губарчук, секретар Яремчанської міської ради.
ЗА ІНІЦІАТИВИ «ВОЛІ» В КОСІВСЬКІЙ РАЙРАДІ ЗАПРАЦЮЄ «PROZORRO»
За ініціативи депутатів від партії «ВОЛЯ» в Косівській районній раді незабаром запрацює система електронних закупівель «ProZorro». Поданий волівцями проект рішення вже підтримала бюджетна комісія та відправила на розгляд сесії районної ради.
«ВОЛЯ» ІНІЦІЮВАЛА ВВЕДЕННЯ «PROZORRO» У ГАЛИЦЬКІЙ МІСЬКРАДІ
Депутати Галицької міської ради підтримали ініціативу «ВОЛІ» щодо запровадження системи «ProZorro» на закупівлю товарів, робіт та послуг. Даний проект рішення незабаром розглянуть на засіданні постійної комісії з питань бюджету та соціально – економічного розвитку, відтак – на сесії міської ради.
НА ДОЛИНЩИНІ ВИЙШОВ ПЕРШИЙ ПРИМІРНИК ГАЗЕТИ «ВОЛЯ ДОЛИНЩИНИ»
З метою донесення оперативної, своєчасної та корисної інформації як партійного, так і іншого змісту, з червня активісти «ВОЛІ» започаткували друкований щомісячник «ВОЛЯ Долинщини». Волівці мають надію, що читачі зможуть почерпнути для себе багато об'єктивної та корисної інформації і в подальшому зможуть вносити свої пропозиції, зауваження та надавати інформацію щодо роботи Долинської організації партії «ВОЛЯ».
«ВОЛЯ» ПРОВЕЛА ОПИТУВАННЯ ІВАНО-ФРАНКІВЦІВ ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ
До Дня Конституції України, людьми «ВОЛІ» було проведено опитування мешканців м. Івано-Франківська про Конституцію. За правильні відповіді на питання, пересічні іванофранківці різного віку отримували примірник Конституції України. Таке опитування «ВОЛЯ» Івано-Франківська проводить вже другий рік поспіль. Цього року було опитано близько 300 людей.
ЗА ІНІЦІАТИВИ «ВОЛІ» НА БОГОРОДЧАНЩИНІ ОБЛАШТОВУЮТЬ ІСТОРИЧНУ ПАМ’ЯТКУ
На межі сіл Яблунька – Богрівка розпочато відновлення історичної пам’ятки - місця загибелі воїнів УПА. Дані роботи розпочато за ініціативи депутатів районної ради від партії «ВОЛЯ», сільського голови та депутатів сільської ради с.Богрівка. Наразі волівці шукають фінансування, адже на історичному місці планують встановити пам’ятник.
«ВОЛЯ» В ПАРЛАМЕНТІ
ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ – ЦЕ ЛИШЕ ШЛЯХ ДО СВЯТА
Якби прописані в Основному Законі норми були не паперовою декларацією, а реальним змістом взаємин між громадянами та державою, то вже ціле покоління - 20 років - жило б в сучасній європейській країні.
Маємо визнати: головним супротивником конституційності в Україні був і є не зовнішній ворог, а ВНУТРІШНІЙ ПРАВЛЯЧИЙ КЛАС. Для якого будь-який закон, в тому числі і Основний, - лише набір речень, який можна складати на власний розсуд, заради власних інтересів.
Цілі Революції будуть досягнуті лише тоді, коли відбудеться ПЕРЕЗАСНУВАННЯ ДЕРЖАВИ. Коли Конституція і закон – один для всіх – стануть справжнім фундаментом внутрішньої політики.
Тому кожен із нас, тут і сьогодні, має долучитися до творення нової – вільної, справедливої та по-справжньому цивілізованої України. Де Конституція – не розмінна монета можновладців, а ЕФЕКТИВНА УГОДА між громадянами та їхньою державою.
Саме тоді 28 червня стане не просто вихідним днем, а усвідомленим святом. Так, як став ним День Незалежності, пропущений кожним із нас через себе на барикадах Майдану та фронтових позиціях.
ДЕРЕВ’ЯНКО ВИСТУПИВ ЗА ПАРЛАМЕНТСЬКУ ФОРМУ ПРАВЛІННЯ
В Україні варто запровадити парламентську форму державного правління, щоб уникнути постійної боротьби між Президентом і урядом.
За парламентської форми правління Парламент має сильні повноваження, а Президент - абсолютно церемоніальні повноваження.
Це дозволить уникнути Україні дуалізму влади, коли функції Прем’єра та Президента дублюються.
«Є дві виконавчі гілки влади, між якими постійно зберігається конкуренція, що не йде на користь Україні, а всі внутрішні сили спрямовуються на внутрішню боротьбу», — пояснив свою позицію депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко.
Також депутат нагадує, що «ВОЛЯ» категорично проти голосування за особливий статус Донбасу. «Ми не будемо підтримувати цю редакцію змін до Конституції. Це є крок, який роз'єднує українське суспільство», — сказав він.
«ВОЛЯ» ПОЯСНИЛА ЯК КОЛОМОЙСЬКИЙ ПАРАЗИТУЄ НА АВІАЙЦІЙНОМУ РИНКУ
Сьогодні влада, як ніколи, стала пособником монополізації авіаринку, пособником у вибудовування корупційних зв’язків з олігархами, з групою Коломойського, яка через його авіакомпанію Міжнародні авіалінії України (МАУ) фактично отримала контроль над цим ринком і здійснює суттєвий вплив на нього.
Монополізація цього ринку почалась ще в 2010 році, коли держава продала контрольний пакет акцій тоді ще національної компанії МАУ фактично в 10 разів дешевше її вартості.
Сьогодні ж основний аеропорт країни – «Бориспіль», який очолює людина Коломойського, надає знижку МАУ у розмірі 80%. Ці кошти недоотримує державний бюджет. Це близько 33 мільйонів доларів. Після заяви Юрія Дерев’янка про це НАБУ розпочало обшуки в офісі компанії МАУ.
ЄВРОПА ТА США ПОМ’ЯКШИЛИ СТАВЛЕННЯ ДО РОСІЇ
Прикро це констатувати, проте останнім часом ми бачимо дуже суттєву зміну риторики у європейських політиків у бік пом'якшення ставлення до Росії.
Чому так стається?
Українським дипломатам дуже важко переконати європейських партнерів підтримувати країну, де чиновники та можновладці відверто БРЕШУТЬ І КРАДУТЬ, лише говорячи про реформи і нічого не роблячи.
Українська влада має нарешті схаменутися і перейти до реальних дій. Припинити голий дешевий піар та боротьбу за узурпацію влади.