Дерев’янко пояснив, чому "ВОЛЯ не підтримала законопроект про НКРЕКП
Завдяки технічним засобам у четвер вдалось "налякати кнопкодавів" і не дати їм протягнути законопроект "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг" (НКРЕКП).
Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев"янко під час брифінгу у Верховній Раді 14 липня.
"Ми сьогодні були свідками того, як публічність впливає на кнопкодавів, як за допомогою квадрокоптера нам вдалося зупинити кнопкодавство по одному із найважливіших законів, який стосується тарифів, кожної платіжки, яку ми будемо отримувати і в цьому році, і в опалювальний сезон", — заявив нардеп.
Він підкреслив, що НКРЕКП — це абсолютно неконституційний орган, який створений відповідно до указу Президента при тому, що Конституція сьогодні не дає йому таких повноважень.
"Тому політична партія "ВОЛЯ не голосувала сьогодні за цей законопроект. Не можна називати реформою те, щоб в такому стані все залишати, щоб і далі НКПЕКП залишити повністю під контролем Президента і косметично змоделювати начебто конкурсну комісію, яка буде обирати членів НКРЕКП", — заявив нардеп.
Він додав, що саме НКРЕКП встановила ті непосильні, необ"єктивні, непрозорі тарифи, які стали причиною блокування трибуни Верховної Ради.
"ВОЛЯ продовжує блокувати трибуну Верховної Ради, ми продовжуємо вимагати зниження цих тарифів, створення ТСК щодо об"єктивності, прозорості тарифів, щоб ми всі розуміли, чому вони такі є", — запевнив депутат.
Раніше Дерев"янко повідомив, що партія "ВОЛЯ проаналізувала, хто є членами НКРЕ КП і кому вони підпорядковані.
Зокрема, це:
- Голова НКРЕ КП, Дмитро Вовк до цієї посади працював у корпорації "Рошен" Петра Порошенка, де відповідав за збільшення продажів продукції у Росії,
- Борис Циганенко — був посадовою особою в структурі російського бізнесмена Григоришина та у "Київенерго" Ахметова,
- Володимир Євдокімов — бізнес-партнер соратника Арсенія Яценюка,
- Юрій Голляк — пов"язаний з олігархом Дмитром Фірташем,
- Вікторія Морозова — пов"язана зі структурами Григоришина.
Нагадаємо, Верховна Рада України відправила на повторне друге читання законопроект № 2966-д "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг". При цьому прийняття проекту закону у другому читанні підтримали лише 188 депутатів при мінімально необхідних 226.