Дерев'янко запропонував методи боротьби з "кнопкодавством" в парламенті
Представники так званої коаліції в парламенті застосовують неперсональне голосування за депутатів, яких немає, для ухвалення законопроектів, від яких залежить доля людей.
Про це заявив народний депутат від партії "ВОЛЯ Юрій Дерев'янко в ефірі телеканалу "Еспресо" 14 липня.
"Нас, депутатів від різних демократичних сил, чесно кажучи обурює те, що наші колеги, які сьогодні називають себе коаліцією, якої не існує, "кнопкодавлять", — заявив Дерев'янко.
Він додав, що більшість з цих депутатів боролись за персональне голосування, але зараз грубо порушують Конституцію, Регламент Верховної Ради і "кнопкодавлять".
"Тобто вони голосують не особисто, а за тих колег, яких немає, деяких навіть в країні немає", — обурився нардеп.
Він повідомив, що у четвер розглядався дуже важливий законопроект, який стосується реформування Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), яка встановлює всі тарифи для громадян України.
"Фактично, ця комісія впливає на суму коштів більше, ніж Державний бюджет України", — сказав Дерев'янко.
Він висловив переконання, що цим законопроектом було бажання зберегти вплив Президента на формування цієї комісії, хоча НКРЕКП створена в неконституційний спосіб і Верховний суд України подав подання до Конституційного суду на предмет конституційності цього органу.
"Насправді ніякої реформи в цьому законопроекті не було, тому, що б і далі Президент призначав всіх членів НКРЕКП. Єдине, що було запропоновано, щоб два комітети створювали комісію і делегували членів комісії, які будуть начебто обирати членів НКРЕКП", — пояснив парламентар.
"Це є продовження практики узурпації влади, яка здійснюється Президентом дуже послідовно. І це було неприпустимо", — заявив Дерев'янко.
Він повідомив, що коли депутати запустили в сесійній залі дрон (квардокоптер), який все знімав, голосів для ухвалення законопроекту було недостатньо.
"Коли він сів, одразу плюс 20 голосів з'явилось невідомо звідки", — підкреслив нардеп.
"Замість того, щоб спікер Верховної Ради і більшість зробили це стаціонарно, тобто поставили камери спостереження, які б дали кожному українцю, народним депутатам, помічникам, громадськості контролювати, чи депутати голосують особисто, вони цього свідомо не роблять. І ми вимушені були в такий спосіб сьогодні зупинити це "кнопкодавство"" — підсумував депутат.
Нагадаємо, Верховна Рада України відправила на повторне друге читання законопроект № 2966-д "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг". При цьому прийняття проекту закону у другому читанні підтримали лише 188 депутатів при мінімально необхідних 226.