14 вересня, 14:44

Яремчанська влада блокує створення Громадської радиМіська влада Яремче вже двічі відхилила створення Громадської ради при міській раді. Активісти вимагають погодити її створення, щоб отримати можливість слідкувати за діяльністю міськради та впливати на прийняття рішень.
На цьому наголосили активісти «ВОЛІ» Яремчанщини, які також прагнуть увійти в Громадську раду.

27 вересня відбудеться засідання виконавчого комітету Яремчанської міської ради, де вже втретє розглядатимуть питання створення Громадської ради. Активіст «ВОЛІ» Галина Жигалюк розповіла, що на двох попередніх засідання її створення відхилили.

В першому випадку до складу ради хотів ввійти журналіст Всеволод Кисилевський. Тоді громадськість Яремчащини була проти, через те що надвірнянський журналіст негативно відгукується про Яремчащину у своїх матеріалах. Вдруге, Кисилевський уже не подавав на затвердження своєї кандидатури до Громадської ради, але виконком все одно не затвердив її створення. 

«Ми пройшли всю процедуру створення ради, зібрали всі документи, подали список кандидатур в раду, як це передбачено законодавством зібрали установчі збори. З невідомих причин, без жодних пояснень, виконком не погодив створення ради» - зазначає Жигалюк.

За її словами, влада посилається на те, що їм не подобається запропонований склад Громадської ради, вони не знають всіх людей. Однак конкретної відповіді, чому це питання вкотре відхиляють  волівцям так і не надали.

Після цього активісти знову пройшли всю процедуру, журналіст вирішив в черговий раз подавати свою кандидатуру, але на установчих зборах його відхилили. Тепер активісти чекають наступного засідання виконкому та сподіваються що влада все ж погодить створення ради.

«Громадська рада – це перш за все контролюючий орган дій виконавчого комітету. Ми хочемо увійти до цієї ради, щоб слідкувати чи все правомірно проводиться, як відбувається голосування, які питання розглядаються, чому певні питання не допускають до виконкому,  в певні виконком періодично «зарубує»  – пояснює Жигалюк. – В Громадській раді ми будемо приймати звернення громади Яремчащини, будем виносити їх на розгляд виконкому і сесії міськради».

Активісти хочуть здійснювати громадський контроль за діяльністю органів виконавчої влади, взаємодіяти з ними і щоб під час формування та реалізації політики враховувалась думка громад.

Поділитися новиною:
Поділитися