22 вересня, 10:51

Держава може віддати 5% або 10% ренти від видобутку газу і нафти на місця - Галабала

Верховна Рада може віддати 5% або 10% від суми ренти з газу і нафти на місця. Сьогодні відповідні законопроекти стоять у порядку денному Верховної ради України.

Про це повідомила на своїй сторінці в соціальних мережах Ольга Галабала, очільниця фракції “ВОЛЯ” в обласній раді. 

“Для Івано-Франківської області це означає, що місцеві бюджети області отримають 100 млн. грн. або 200 млн. грн. на рік” - прокоментувала Галабала. 

Галабала зазначила, що в порядку денному сьогодні стоїть законопроект №3038, яким пропонується 5% ренти від газу і нафти розподілити між місцевими бюджетами наступним чином: 

1,5% - обласний, 1,5% - ОТГ/районний, 2% - сільський/селищний.

Альтернативним законопроектом, за словами Галабали є №3038-1, за яким пропонується віддати на місця 10% з таким розподілом: 
4% - обласний, 5% - ОТГ/районний, 1% - сільський/селищний

«Це та зміна, за яку ми дуже довго боролися! Сьогодні від видобутку газу й нафти в Івано-Франківській області в державний бюджет надходить більше 2 мільярдів грн ренти, однак в місцеві бюджети не надходить нічого» - йдеться у дописі.

За її словами, якщо один з законопроектів буде прийнято, то: 
- 30 млн. грн. або 70 млн. грн. надійде до обласного бюджету
- приблизно стільки-ж буде поділено між всіма бюджетами районів, де працюють нафтогазові компанії
- такі села як Битків, Пасічна, Спас, Ясеновець, та інші, де ведеться активний видобуток, отримають від 1 до 3 млн. грн. на рік до своїх бюджетів.

«Уявіть собі село, де знаходиться 52 нафтових та газових скважини, а бюджет села - 300 тис. грн. на рік, чого не вистачає навіть на зарплату голови і секретаря, в селі немає садочка, школа виглядає як шевченківська хата, бездоріжжя і тотальна бідність! При цьому, рента у державний бюджет, яка йде від видобутку на цих скважинах складає порядка 100 млн. грн.» - наголосила Галабала.

За словами Ольги Галабали, проблема в тому, що оренду за землю компанія не хоче платити, користуючись державними актами (оренда мала б складати близько 2 млн. грн. на рік), рента в місцеві бюджети не йде (могла б бути від 1 до 2 млн. грн. на рік), пайову участь в розвитку села підприємство не бере уникаючи цього і законними і незаконними методами (це ще порядка 1 млн. на рік), вже не кажучи про те, що не компенсує екологічні збитки і не платить за користування водою.

«І от, село, яке за всіма цивілізованими правилами мало б бути “міліонером”, маючи в бюджет до 5 млн. грн. на рік, залишається “жебраком”» - обурюється депутат.

Поділитися новиною:
Поділитися