7 жовтня, 15:52

Дерев’янко озвучив шокуючі обставини фальсифікації справи Момота

Резонансна справа проти мера Вишгорода Олексія Момота була сфальсифікована з метою відсторонити з посади молодого реформатора, який почав руйнувати корупційні схеми у місті.

Про це заявили на прес-конференції в УНІАН народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко, мер міста Вишгород Олексій Момот та його адвокати Олександр Байдик та  Наталія Руденко.

Дерев’янко повідомив, що головний свідок у справі діяв за підробними документами та за вказівки працівників СБУ.  
Депутат розповів, що головний свідок у справі Момота - Рапота Костянтин Олексійович, 09.03.1985 р.н (таке справжнє ім’я цієї людини) перебуває СІЗО Харкова та боїться за власне життя. 

За даними нардепа, Рапота написав листа Генеральному прокурору Юрію Луценко, в якому повідомив, що був змушений переховуватись від правоохоронних органів, бо проти нього було сфальсифіковане кримінальне провадження в Харківській області.

Однак, в середині 2015 року співробітники СБУ в м. Києві та Київській обл., а саме відділу «К» (Олександр Білоус, Олександр Бенюх та Денис Раєвський) розпочали його шантажувати та  вимагати 20 тисяч доларів за нерозповсюдження інформації правоохоронним органам м. Харкова. Тому йому довелось передати цю суму вказаним особам.

В подальшому ці співробітники СБУ змушували Рапоту займатися незаконними діями, пов’язаними з продажем нерухомості, затримання голландців з фальшивими євро, продаж краденого цукру з державних запасів, автомобілі, на яких перебивались номери,  дача хабара співробітнику архітектури м. Київ. 
Потім співробітники СБУ видали Рапоті підробний паспорт громадянина України на ім’я Семенчук Дмито Іванович та змушували приймати участь  у їхніх операціях. 

В листі до генпрокурора Рапота зазначив, що співробітники СБУ оформили свідка на роботу до ТОВ «Євробуд 77» на посаду заступника генерального директора  з 01.04.2016 р. під даними Семенчук  Дмитро Іванович, а після цього змусили здійснити незаконні дії пов’язані з нібито дачею хабара Момоту.

Після того, як адвокати Момота відшукали справжнього Дмитра Семенчука, Рапоті пропонували зробити ще одні документи на дані Іванов Олександр Сергійович 01.06.1984 року народження, АР Крим, смт. Партеніт.

Після цього, за словами Рапоти, Денис Раєвський домовився з співробітником СБУ в Донецькій області про те, щоб підробити та підкласти в матеріали кримінальної справи проти сепаратистів покази та свідчення від 2014 р., від нібито Іванова О.С. та змінити йому дані ніби то на Семенчука Д.І. по програмі захисту свідків. 
12.07.2016 р. співробітники СБУ змісили Рапоту написати абсурдну заяву, що ніби то ні вони, ані співробітники прокуратури Київської обл. не знали хто він є насправді, і що він сам підробив  дані відносно програми захисту свідків.

Після цього вони, погрожуючи йому розправою, наказали мовчати та передали Рапоту співробітникам правоохоронних органів м. Харкова. На даний час він перебуває у СІЗО (УІН №27) м. Харкова. 
Співробітники СБУ продовжують змушувати свідка надати брехливі покази відносно Момота по відео-конференції, та обіцяють закрити проти нього кримінальне провадження.

Рапота заявив, що готовий надати всю інформацію Генпрокуратурі, бо боїться за власне життя. 
Зокрема, він готовий повідомити дані відносно співробітників СБУ в м. Києві та Київській обл., а саме відділу «К» Білоус Олександра та їх керівника Данюкова, а також відносно незаконних та корупційних дій заступника прокурора Київської області Ярослава Бендика та прокурорів Котковець та Черемис, які теж знали і мовчали про те, що свідок знаходився у розшуку.

«Стає абсолютно очевидно, що ця замовна справа сфальшована з корисних мотивів. Це земля, це забудовники, це повернення назад більше 6 гектарів землі тільки за 10% проведеної інвентаризації земель в місті Вишгороді», - заявив Дерев’янко.

«Дані, які ми додатково отримали, шокують нас тим, що це не просто злочинці, які щось підтасували, це злочинці, які працюють в погонах, які сидять на високих посадах, які рука об руку разом СБУ і прокуратура використовують і нечесних підприємців і інших осіб, яких вони шантажують. Це найбільш страшно», - наголосив нардеп.

«Насправді Момот ніякого хабара не  вимагав, все що він просив, це щоб представники забудовника ТОВ «Євробуд 77» вирішили питання з жителями пров. Прожекторний м. Вишгород, уклали з ними договори про відселення та щоб надали цим жителям квартири, які передбачені законодавством України», - зачитала лист Рапоти адвокат Наталія Руденко. 

Олександр Байдик зазначив, що розслідування кримінального провадження здійснюється неефективно. «Жодних слідчих розшукових дій не здійснюється, не було навіть належного допиту Олексія Вікторовича», - сказав адвокат. Він вважає, що дане провадження повинно бути закрите.

Олексій Момот зазначив, що проти нього зняті всі запобіжні заходи і він працює на своєму робочому місці – на посаді міського голови Вишгорода.

«У мене єдине побоювання, щоб з паном Рапотою не трапилось нічого поганого в СІЗО. Тому, що якщо він вже прийняв рішення таке відверте свідчення давати, людно мало щось на це спонукати», - сказав Момот.

Дерев’янко звернувся до генпрокурора Юрія Луценка, директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, голови Служби безпеки України Василя Грицака та керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького з вимогою взяти дану справу під особистий контроль.

Він повідомив, що 11 жовтня 2016 року о 13:00 відбудеться засідання підкомітету Комітету з питань запобігання і протидії корупції, яке буде присвячене питанню про необхідність перевірки фактів вчинення правопорушень працівниками Прокуратури Київської області та ГУ СБУ у м. Києві та Київській області, в тому числі, пов’язаних з кримінальним провадженням відносно Вишгородського міського голови Момота.

Нагадаємо, мера Вишгорода Олексія Момота затримали за підозрою в отриманні неправомірної вигоди (за різними даними від 200 тисяч євро до 1 мільйона євро).

17 квітня суд ухвалив рішення залишити Момота під вартою на 2 місяці або внести суму застави у розмірі 5 мільйонів гривень. Депутати, партія "ВОЛЯ" і громада Вишгорода заявили, що  затримання мера Момота замовною сфальшованою справою з метою усунути його з посади. Після внесення застави Момот вийшов на волю з Лук’янівського СІЗО. Пізніше суд скасував меру запобіжні захід у вигляді тримання під вартою.

Прес-служба партії "ВОЛЯ"

Поділитися новиною:
Поділитися