7 жовтня, 12:57

Розправа над працівниками. Незаконно звільненого працівника обласного лабораторного центру, попри рішення суду не поновлюють на роботі

Роксолану Іваніщак незаконно звільнили з посади завідувача Надвірнянським міськрайонним відділом Державної установи «Івано-Франківський обласний лабораторний центр». За рішенням Яремчанського суду її мали поновини на роботі та виплатити середню заробітню плату за період, коли вона була звільнена, однак керівництво центру не виконує рішення суду.

Ця справа тягнеться вже більше півроку. 23 лютого 2016 року Роксолану Іваніщак було незаконно звільнено з роботи з посади завідувача Надвірнянським міськрайонним відділом Державної установи «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України”.В подальшому дату звільнення було змінено на 15 березня , позаяк Іваніщак перебувала на лікарняному до того часу. 

«Звільнення було незаконним, на підставі начебто одноразового грубого порушення трудових обов’язків. Проте, направді такого порушення не було. Яремчанський суд 26 липня довів що звільнення було незаконним, та постановив поновити Іваніщак на роботі, стягнути середню заробітню плату за час вимушеного прогулу і 5 тисяч грн моральної шкоди» - каже юрист Мар’яна Гайтанюк.

З самого початку, відколи в березні Іваніщак подала позов, лабораторний центр всілякими способами затягував розгляд справи: на суди не з’являлись, писали безглузді заяви  про те, що хтось з юристів на лікарняному, хтось у відпустці, і не можуть прийти на засідання. Затягнули розгляд справи настільки, що позов Іваніщак подала в березні, а попереднє судове засідання відбулось аж 4 травня. 

«Івано-Франківський обласний лабораторний центр» не погодився з рішенням Яремчанського суду від 26 липня і подав апеляцію. З апеляційним судом була аналогічна ситуація, на засдіння суду представники  не з'являлися.

Лише 19 вересня 2016 року засідання відбулось, апеляційний суд Івано-Франківської області  змінив тільки розмір відшкодування моральної шкоди з 5 тисяч до 500 гривень.Рішення в частині поновлення на роботі та стягнення зарплати за час вимушеного відгулу суд залишив в силі. Тому це рішення було допущено до негайного виконання.

«Ми подали виконавчі листи, видані Яремчанським судом до виконання у відділ промислового виконання рішень виконавчої служби Івано-Франківська. Проте, у відкритті виконавчих проваджень було відмовлено з формальних безглуздих причин» - розповідає Гайтанюк.

Так, зокрема у виконавчому листі про стягнення заробітньої плати було відмовлено з тих підстав, що звернулися начебто не до належного орагну виконання. Хоча насправді така підстава є незаконною, тому що єдиним органом примусового виконаня рішень є державна виконавча служба, а не казначейство. У виконавчому листі про поновлення на роботі відмовили з тих підстав, що з 1 липня 2016 року Держсанепідемслужба припинила своє існування і була приєднана до іншої служби, а Державну установу «Івано-Франківський обласний лабораторний центр» було передано до МОЗ. 

«По суті, в державній установі змінився тільки орган управління. Згідно з кодексом законів про працю, зміна власника, органу управління чи реорганізація, приєднання, злиття, не впливає на трудовий договір працівника. Структура самого лабораторного центру ж не змінилась» - зазначає Гайтанюк.
Вони подали скаргу на такі дії Державної виконавчої служби до Яремчанского міського суду, попередній розгляд справи по цій скарзі був призначений на середину вересня, але державна установа і державний виконавець знову ж таки не зявилися. І розгляд справи було відкладено на 4 жовтня. Проте, до 4 жовтня повноваження судді, який розглядав дану скаргу закінчилися, і зараз ця скарга є не розглянутою і перебуває в Яремчанському міському суді. 
Після того як апеляційний суд залишив в силі рішення Яремчанського суду, Роксолана Іваніщак вийшла на роботу, повідомила про те, що вона вже на роботі, що приступила до виконання посадових обовязків згідно з рішенням суду. Проте їй прийшов лист від керівництва, що вона є посторонньою особою для установи і їй слід покинути це приміщення.
«Я пропрацювала 30 років в цій структурі, обіймала відповідальні посади та старалась сумлінно виконувати обов’язки. Неодноразово отримувала відзнаки від районної та обласної влади. І за 30 років роботи, я стала тут посторонньою особою» - каже Іваніщак.
За її словами, коли лабораторний центр отримав нового керівника, почались безпідставні звільнення працівників.

«До нас прийшов новий керівник і почав розправлятись. Під його тиском деякі працівники самі написали заяву на звільнення, а інших так як на мене почали писати накази про звільнення. Так він звільнив колегу з Долинського району, так само з ним судився колега з Івано-Франківського міського відділу» - зазначає Іваніщак.

На сьогоднішній день лаборатоний центр звернувся до апеляційного суду за роз’ясненням його рішення. Днями відбулось засідання, і у розясненні рішення апеляційним судом було відмовлено, оскільки рішення Яремчанського суду про поновлення на роботі та виплату заробітньої плати апеляційний суд не змінював, змінив лише суму морального відшкодування.

«Ми звернулись з заявами про вчинення кримінального порушення – невиконання рішення  суду керівником лабораторного центру і про грубе порушення трудових прав Іваніщак.Маєм намір звертатись до МОЗ» - каже юрист Гайтанюк.

Роксолана Іваніщак сподівається, що справа таки вирішиться і її поновлять на роботі, адже їй залишилось пропрацювати всього 3 роки до виходу на пенсію.

«Сподіваюсь на правосуддя. Ми діємо строго в межах законодавства, незважаючи на те, що з боку відповідачів є всякі підводні камені»


Поділитися новиною:
Поділитися