27 жовтня, 13:56

Успіхи Стагобогородчанської ОТГ: ремонтують дорогу, будують дитсадок та встановлюють екнергоощадні котли. Сюжет ОТБ "Галичина"

Про очевидні переваги створення об’єднаних територіальних громад на сьогодні говорять у кілька ріазів збільшені доходи місцевих бюджетів, та реальні справи, які кожного дня покращують інфраструктуру населених пунктів. У Старобогородчанській ОТГ ремонтують дорогу, будують дитсадок, встановлюють енергоощадні котли в школах.

Про приклади успішного функціонування цієї громади розповів голова ОТГ від партії «ВОЛЯ»Ярослав Здерка та представники громади у сюджеті на ОТБ «Галичина».

Старобогородчанська територіальна громада об’днала п’ть населених пунктів. Всього в цій ОТГ зараз понад 6 тисяч чоловік.  І тільки після загальних обговорень і спільних рішень громада визначає першочергові завдання, вирішення яких би покращило якість життя в кожному селі рівномірно. Найболючішою проблемою,як і в багатьох селах України були дороги. Зараз вже встановили майже 2 км бетонної дороги.

«Нам була виділена інфраструктурна субвенція. Загальна вартість робіт – два мільйони двісті тисяч гривень, за які відремонтують 2,1 кілометри дороги. Дорога будується за новою для України технологією, яка давно використовується в Польщі, Німеччині. Бетонні дороги довше служать і вони є дешевшими від асфальтних доріг» - розповідає Ярослав Здерка.

«Зараз ремонтуються найгірші вулиці нашого села.Якби не було об’єднання, не було в цього. Також багато допомоги надають людям, особливо пристарілим. У нас вже є свій архітектор, який допомагає нам. Люди вже не йдуть в Богородчани, ні в кого нічого не просять»- каже місцевий житель Іван Говера.

Тепер громада працює в напрямку переведння всіх інфраструктурних будівель на альтернативне паливо та енергоощадні технології. Важливим невідкладним завданням в Старобогородчанській ОТГ вважають і створення належних умов для навчання і виховання дітей. Колишній занедбаний побуткомбінат реконструюють під  дитячий садок.

«Дане приміщення розраховане на дві групи – від сорока до п’ятдесяти дітей. В даному приміщенні буде обладнана столова, зроблена каналізація, також буде альтернативне опалення – на дровах, встановлюємо котел» - каже голова ОТГ від «ВОЛІ».

В школах також встановлюють енергоощадні котли, які працюють на твердому паливі, обладнали сучасні теплі туалети, які дотепер були просто на вулиці. 

Місцеві  бюджети після створення ОТГ зросли у кілька разів, тепер основне – вміти їх вчасно і якісно освоїти.

«До об’єднання громада отримувала тільки плату за землю та єдиний податок. Після об’єднання нам почав поступати ПДФО – це основний наповнювач бюджету в селах де немає бізнесу. В нас так склалося що наповнення бюджету йде з різних джерел: на території розміщені сонячні батареї, молокозавод, є газове родовище і ПДФО. По плану бюджет ОТГ 2 мільйони 800 тисяч на рік, на даний момент виконано майже 5 мільйонів – на 200% бюджет перевиконаний» - каже Здерка.

На перспективу, тут планують створити агробізнес, створити переробні підприємства сільськогосподарської продукції, висадити великий горіховий сад, розвивати туризм.

Поділитися новиною:
Поділитися