9 листопада, 17:22

Мер Турки розповів, як вдається економити величезні кошти і при цьому покращувати місто

Система в Україні продумана так, що можна узаконити будь-які зловживання. Тому в місті Турка на Львівщині було запроваджено принципово інший підхід, який дає можливість економити сотні тисяч гривен.

Про це заявив в інтерв’ю Gazeta.ua мер міста Турка від партії «ВОЛЯ» Геннадій Когут.

«Робиться проектно-кошторисна документація, і на цьому етапі закладаються вищі ціни. Проекти роблять приватні фірми, які мають державну ліцензію. Міський голова наводить із ними контакти. Домовляється, що на проект реконструкції моста вони закладуть більше грошей, ніж потрібно. А цими грішми вони поділяться», - розповів мер. 

«Уявіть собі, ціна от такого-от папірчика, - показує, – це тонни бруківки для міста. А потім вони кажуть, що немає грошей», - обурився Когут.

Він заявив, що вирішив боротися з цим і йти іншим шляхом. 

«Не міська рада "зобов'язана", "повинна" зробити, а ми це маємо робити разом із жителями. Були крики, сварки, погрози. Приходили три десятки людей у кабінет і кричали, що у них дах тече, дорога зсунулася в обрив, і ми маємо це зробити! Я пояснював: люди, грошей є стільки, щоби зробити щось одне. Але якщо ви готові долучатися і робити свою вулицю своїми руками, то будівельних матеріалів ми зможемо закупити на кілька вулиць», - розповів людина ВОЛІ

«Ми економимо сотні тисяч гривень на документах і на будівельниках. За зекономлені гроші закупляємо матеріал для іншої вулиці, і так дальше. Так, за рік зробили 7 таких ділянок міста. Але півроку пішло на те, щоб люди повірили в цей шлях», - додав мер.

Він зазначив, що плюсом є і те, що люди для себе роблять на совість, а потім шанують і бережуть зроблене своїми руками. «Зараз городяни довіряють нам, самі приносять депутату від своєї вулиці по 100-200 гривень на роботи», - розповів Когут.

Він додав, що проектно-кошторисна документація є невиправдано дорогою. 

«Сама держава закладає можливість корупції. Працює такий механізм, що якщо хочеш вкрасти - найвигідніше робити проект. Є коефіцієнт кошторису проекту – від 4,5 до 9 відсотків», - розповів він.

Когут повідомив, що на майдані Шевченка у центрі міста постійно вода стоїть у підвалах. «Був давніший проект на 1 мільйон 200 тисяч. Його знову ж треба переробляти. І це винесе ще круглу суму. Депутати зробили обрахунки і попросили виділити їм 45 тисяч. Ми їм передбачили навіть більше - 70. Це на колодязі, труби. Решту зберуть жителі і робитимуть своїми руками. Без жодного проекту. Ви порівняйте, яка різниця в сумах», - підкереслив він.

Когут  зазначив, що отримав уже 5 заявок від жителів, які готові співфінансувати свої мікрорайони і двори. «Ми не перекладаємо на людей роботи, ми пропонуємо спільно зробити вже. Щоби не чекати, що, може, колись, через кільканадцять років місто розбагатіє і дасть їм гроші», - підсумував представник «ВОЛІ».


Прес-служба партії "ВОЛЯ"

Поділитися новиною:
Поділитися