22 листопада, 20:49

Галабала розповіла про чотири варіанти вирішення проблеми села Устеріки


Очільниця фракції «ВОЛЯ» в облраді Ольга Галабала розповіла про чотири юридичні вирішення проблеми села Устерік, яке без добровільності приєднали до Білоберізької ОТГ.

Про це Ольга Галабала повідомила під час засідання постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.

Галабала наголосила, що проблема села Устерік, громада якого не хотіла об’єднуватись з Білоберізкою, однак ОДА погодила їх об’єднання, тягнеться довгий час і ніяких зрушень не відбувається. Досі облдержадміністрація не пояснила як вийти із цієї ситуації.

Поспілкувавшись з юристами і з ЦВК, і з Мінрегіонбуду, та іншими, Галабала виділила чотири виходи із цієї ситуації:
По-перше, Устеріки з самого початку не входили до складу громади. Для того щоб довести це юридично, можна щоб прокуратура звернулась до суду для захисту інтересів громади. Позиватись може і сама громада, тим більше що для цього є багато підстав: порушення Конституції, незаконний висновок ОДА і т.д.

«Коли громади об’єднуються, відбуваються сесії сільських рад, потім ОДА дає свій висновок, що вся процедура відбувалась законно. Тому і сама ОДА може скасувати свій висновок, адже він був незаконним, бо не було добровільності Устерік» - пояснила Галабала.

Але, щоб йти таким шляхом, повинен бути юрист, який опрацює цю проблему, підготує відповідні позиви, це займе час і потребуватиме коштів, яких громада немає.

По-друге, Верховна Рада могла б прийняти закон про вихід з ОТГ, адже зараз законодавчо врегульовано лише об’єднання, процедура виходу з ОТГ не визначена. Але, сумнівно, що цей закон приймуть, адже Верховна Рада взагалі гальмує реформу децентралізації.

«Верховна Рада з вересня не може прийняти низку законів, які стосуються об’єднаних громад. Тому сумнівно, що і цей закон про вихід з ОТГ буде прийнятий. Ми можемо звичайно направити звернення до наших народних депутатів, але це скоріше всього буде малоефективно» - зазначила депутат.

По-третє, прийняття так званого «закону про Устеріки». Він полягає в окремому рішенні Верховної Ради, що стосується конкретно Устерік, вирішує їх проблему і призначає вибори в селі. 

«Такого прецеденту в Верховній Раді ще не було, але можна спробувати напрацювати такий проект закону. Теоретично, якщо громада приїжджатиме в Київ, під Верховну Раду, з акціями, можливо такий закон і приймуть» - пояснила Галабала.

По-чертверте, це внесення змін до Перспективного Плану, щоб Устеріки були від'єднані від Білоберізької ОТГ.

«Якщо внести зміни в цей Перспективний План, І Верховинська громада пройде весь процес об’єднання і піде на вибори, то Устеріки можуть ввійти до складу Верховинської ОТГ, але всі села мають дати згоду на це» - зазначила депутат.

Галабала наголосила, що ці зміни в Перспективний План треба вносити після Нового Року, тоді до кінця 2017 року село перебуватимете в Білоберізькій ОТГ та ще отримає кошти які виділять на цю ОТГ, а вже з 2018 року його приєднають до Верховинської.

«Ця територіальна реформа буде завершена до кінця 2017 року. Це означає наприкінці наступного року – початку 18-го ймовірно всі примусово об’єднаються згідно з тим Перспективним Планом який буде на той момент» - акцентувала очільниця фракції «ВОЛЯ».

Ольга Галабала наголосила, що необхідно прийняти рішення, як виходити з ситуації, оскільки зараз громада зіткнеться зі складною ситуацією, тому що згідно з законом з 1 січня буде ліквідована їх сільська рада, вчителі чи лікарі що працюють в ФАПі будуть переведені на роботу з районних відділів в громаду.

Поділитися новиною:
Поділитися